STSport

Holenderski zawodnik MMA Alistair Overeem zaczął karierę dość młodo. Choć przez długi czas występował w legendarnej organizacji PRIDE, to nie udało mu się zdobyć tam wielkich laurów. Najczęściej swoje najważniejsze pojedynki (m. in. z Chuckiem Liddelem i Mauricio „Shogunem” Ruą) przegrywał. Dużo jednak się od tamtej pory zmieniło, jak choćby kategoria wagowa, w której występuje Overeem. Holender z wagi półciężkiej przeszedł do ciężkiej i odniósł w niej sporo sukcesów, pokonując m. in. Fabricio Werduma, a także demolując Mirko „Crocopa” Filipovica. Teraz Overeem ma jeden cel – zdobyć pas UFC.

Alistair Overeem

Alistair Overeem

Przypomnijmy, że mistrz Strikeforce, DREAM i K-1 w 2011 zadebiutował w największej organizacji MMA na świecie. Overeem stanął wówczas w szranki z byłym mistrzem, Brockiem Lesnarem. Dzięki kolanom na korpus, a następnie kopnięciu okrężnym na wątrobę, popularny „Reem” zakończył pojedynek w pierwszej rundzie. Dzięki temu zwycięstwu dostał szansę walki o pas z ówczesnym mistrzem, Juniorem Dos Santosem. Niestety wówczas przeszkodziły testy antydopingowe, które pokazały, że poziom testosteronu w organizmie Overeema jest kilkakrotnie większy niż wynosi norma. Do pojedynku mistrzowskiego nie doszło, a Overeem stracił licencję na rok czasu.

Ostatnio doszło jednak do jej odzyskania. Holenderski zawodnik znów może walczyć. Już niedługo, bo na UFC 156, zmierzy się z Antonio „Bigfootem” Silvą, który w swojej karierze pokonał choćby Fedora Emelianenkę. Overeem, choć jest bardzo skupiony na pojedynku, to nie ukrywa, że liczy na to, że niedługo zawalczy o pas UFC:

To tylko kwestia czasu. Wciąż jednak mam pewną górę do pokonania i tą górę jest „Bigfoot”. Ale jeśli mam być szczery, to nie widzę w tym żadnego problemu

Obecnym mistrzem UFC jest Cain Velasquez, który zdemolował ostatnio Juniora Dos Santosa. Wcześniej Velasquez nie dał żadnych szans przyszłego przeciwnikowi Overeema, Antonio Silvie.

Gala UFC 156 odbędzie się 2 lutego w Las Vegas.

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.