STSport

Jak poinformował fightsport.pl portal Aleksander Emelianenko został wykluczony w atmosferze skandalu z udziału w gali Legend Fighting Show 2, która ma mieć miejsce w dniu 9-go listopada w Moskwie. Podczas niej miał zmierzyć się w walce wieczoru ze słynnym chorwackim zawodnikiem MMA i K-1 Mirko „Cro Copem” Filipovicem (28-10). To nie koniec kłopotów brata słynnego Fiodora Emelianenko – jednej z ikon światowego MMA.

Alexander Emelianenko

Alexander Emelianenko

W czwartek 24-go października, został zatrzymany przez moskiewską policję we własnym mieszkaniu i przewieziony na komisariat w związku z zarzutem o pobicie 63-letniego mieszkańca Moskwy, dwa dni wcześniej. Emelianenko będąc w restauracji w stanie nietrzeźwym wszczął awanturę i zaatakował bogu ducha winnego starszego człowieka, który siedział przy innym stoliku. Właściciel kawiarni zeznał, iż atak był bardzo brutalny a Emelianenko będący stałym bywalcem jego lokalu nie był atakowany przez gości. Rzekomo jego złość spowodowały zbyt głośne rozmowy dochodzące z sąsiednich stolików.

Teraz grozi mu do 5 lat więzienia i wydaje się że nie ujdzie mu to na sucho w odróżnieniu od poprzednich ekscesów, oszustw i awantur. Wystarczy wspomnieć tylko ostatnie oskarżenia o napaść na prostytutkę, które ta wycofała czy wcześniejsze incydenty. Jego zatrzymanie filmowały stacje i portale internetowe, które jakimś cudem dowiedziały się o tym fakcie i towarzyszyły policji w czynnościach. Próbowano też dopytać zatrzymanego Aleksandra E. o sytuację ale ten nie był skłonny podzielić się wrażeniami z nocy sprzed dwóch dni.

Organizatorzy gali Legend Fighting Show 2, obawiali się kolejnych ekscesów i wycofania się w ostatniej chwili rosyjskiego skandalisty z walki. Stąd podjęto męską decyzję i usunięto go z walki wieczoru. „Zerwaliśmy umowę z Aleksandrem, który nie jest gotowy fizycznie i psychicznie, a my nie chcemy zaszkodzić obrazowi działalności organizacji. Porozmawiamy z Filipovicem i znajdziemy mu przeciwnika z Rosji z dobrym rekordem, którego nazwisko zostanie ogłoszone w najbliższych dniach” – powiedział Ruslan Suleymanov – jeden z organizatorów dla portalu Sovsport.ru

źródło: fightsport.pl

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.