STSport

Mateusz Gamrot przegrał niejednogłośną decyzją sędziów z Guramem Kutateladze, podczas swoje debiutanckiej walki w nowej organizacji, na gali UFC Fight Night 180.

ABU DHABI, UNITED ARAB EMIRATES – OCTOBER 18: (R-L) Guram Kutateladze of Georgia celebrates his victory over Mateusz Gamrot of Poland in their lightweight bout during the UFC Fight Night event inside Flash Forum on UFC Fight Island on October 18, 2020 in Abu Dhabi, United Arab Emirates. (Photo by Josh Hedges/Zuffa LLC via Getty Images)

Pojedynek zaczął się od niskich kopnięć Kutateladze. Po niewiele ponad minucie Gamrot sprowadził walkę do parteru. Tam próbował poddać rywala skrętówką. Gruzinowi udało się wstać i później walka toczyła się w stójce. Kutateladze atakował mocnymi kopnięciami na korpus.
Na początku drugiej rundy Gruzin trafił mocnym ciosem, który zachwiał „Gamerem”. Potem walka toczyła się w stójce, gdzie warunki dyktował Kutateladze. W końcu Gamrotowi udało się przenieść walkę do parteru, gdzie przez kilkadziesiąt sekund znajdował się na górze. Rundę Polak zakończył mocnym prawym sierpowym.
Trzecia odsłona zaczęła się od próby sprowadzenia w wykonaniu byłego mistrza KSW, którą jednak wybronił Kutateladze. Przy kolejnym ataku Gruzin znalazł się już na plecach. Kutateladze radził sobie jednak bardzo dobrze w parterze i szybko wstawał spod Polaka. Runda zakończyła się jednak kontrolą Gamrota w parterze.

Sędziowie niejednogłośnie wskazali zwycięstwo Kutateladze. Gruzin po walce powiedział, że prawdziwym zwycięzcą tego pojedynku powinien być Gamrot.

Foto: UFC
Źródło: Polsat News

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.