STSport

Już dwudziestego szóstego listopada, podczas gali KSW17 – Revenge dojdzie do bardzo interesującego pojedynku w wadze średniej. Na ringu rękawice skrzyżują ze sobą Michał Materla oraz Matt Horwich. Dziś, dzięki uprzejmości Wojciecha Mrozowskiego prezentujemy ciekawy wywiad z amerykańskim rywalem „Cipao”. Wywiad poniżej. Miłej lektury.

Cześć Matt, jak leci?
– Czuję się świetnie, kolejny piękny dzień w wieloświecie. Każdy nowy dzień to nowa przygoda, nowe możliwości. Ewoluuję mentalnie, duchowo i fizycznie.
Chciałbym zadać ci kilka pytań na temat nadchodzącej walki w Polsce. Jak się stało, że KSW skontaktowało się z tobą?
– Cóż, mój menadżer, czyli moja żona, skontaktowała się z KSW jakiś rok temu i ostatnio odezwali się do mnie z propozycją walki. Jestem silnie zmotywowany żeby dla nich walczyć, to świetna organizacja, traktują zawodników naprawdę dobrze, płacą naprawdę dobrze i jestem zaszczycony, że będę mógł uczestniczyć w tym wydarzeniu. Trenuję super ciężko, czuję się bardzo dobrze, planuję wrócić i rozwinąć się jeszcze bardziej mentalnie, duchowo i fizycznie.
Czy słyszałeś wcześniej o Michale Materli, twoim najbliższym przeciwniku?
– Wiesz, nigdy nie dawano mi łatwych przeciwników, on ma w zanadrzu wiele technik, duszenia gilotynowe, balachy, kimury. To brzmi dla mnie jak bardzo dobre zestawienie, dwa ciała wymieniające próby skończeń niczym w rytm muzyki. To będzie piękny świat ze mną lecącym do Polski i walczącym o poddanie, spotykającym się z polskimi fanami.
Czy byłeś kiedyś wcześniej w Polsce?
– Nie, to będzie mój pierwszy raz Polsce, dlatego tym bardziej wyglądam tego nowego doświadczenia.
Moje osobiste wrażenie jest takie, że walka u siebie w domu daje dużą przewagę. Będziesz teraz walczył na terytorium wroga. Czy zdajesz się podzielać tą tezę?
– Kiedy walczę w rodzinnych stronach, gdzie są moi znajomi i rodzina, czuję bardziej komfortowo, ale było mi dane walczyć i pokonać wielu zawodników w ich rodzinnym mieście. Wygrałem z Jakem Rosholtem, świetnym zawodnikiem w Oklahomie, skąd pochodzi. Wielu zawodników z kolei ma problem walczyć u siebie, więc tak do końca nie wiem na ile ma to swoje naukowe znaczenie.
W jednym z oficjalnych wywiadów Michał Materla powiedział, że zamierza cię zaskoczyć uderzeniami lub techniką kończącą. Jaki jest twój plan na tą walkę?
– Cóż, mój plan polega na ewoluowaniu i zaprezentowania lepszego poziomu z walki na walkę w każdym aspekcie sportu, zarówno w parterze, zapasach, uderzeniu. Mam nadzieję, że za sprawą Wielkiego Ducha [Great Spirit] ta walka będzie dla nas obydwu pomyślna. Mój plan będzie polegał po prostu na tym aby wygrać, tak jak zresztą i Michał, walczymy dla rodziny i bycia najlepszymi w tym, co robimy, trenuję super ciężko i jestem gotów by być może dać najlepsze zwycięstwo w swojej karierze, jeśli będzie ze mną łaska Największego Ducha.
Masz na koncie wiele walk, miałeś swoje wzloty i upadki, pasma zwycięstw i porażek. Jakie to miało, w twoim przypadku, przyczyny?
– Wiesz, rywalizacja sportowa cały czas ewoluuje, uczestniczy w niej wielu wspaniałych zawodników. Miałem wiele wspaniałych wieczorów, takich jak np. bycie jedyną osobą, która poddała Thalesa Leitesa, jestem jedynie wdzięczny za takie wspaniałe momenty, myślę, że pokazałem najwięcej na ile było mnie stać dzięki łasce Emmanuela.
Walczyłeś dla wielu organizacji, czy jesteś zadowolony finansowo z oferty KSW?
– Och tak, dali mi bardzo dobrą ofertę. To najwięcej pieniędzy od czasów, kiedy walczyłem w IFL [2008, przed debiutem w UFC], więc jestem bardzo wdzięczny KSW, traktują zawodników naprawdę świetnie. Wielkie dzięki dla nich, chcę dać w zamian jak najlepszy występ, jak wspominałem trenuję bardzo ciężko, by nie zmarnować tej wielkiej szansy, tak jak to było w IFL.
Rozmawiałem wcześniej z twoją żoną, mówiłeś, że pomaga ci w karierze, czym dokładnie się zajmuje?
– Jest menadżerem, zajmuje się wynagrodzeniami, znajduje obiekty, w których trenuję, pomaga we wszystkim w życiu, jestem wdzięczny za posiadanie tak wspaniałej żony i przyjaciół, ten piękny świat, dziękuję Bogu za wszystko.
Z powodu twojego ogromnego doświadczenia, mógłbyś dać wszystkim początkującym zawodnikom jakąś radę?
– Chciałbym radzić wszystkim amatorom i tym, którzy próbują podążać za swoimi marzeniami, pracujcie ciężko i sięgajcie gwiazd. Bóg dał nam wszystkim nieograniczony potencjał, dzięki któremu możemy dokonywać wspaniałych rzeczy. Myślę, że różnica pomiędzy bohaterami a wszystkimi innymi, polega jedynie na dokonaniu kilku właściwych wyborów życiowych. Do tego jeszcze trochę więcej ciężkiej pracy i trochę więcej pasji. Podążając za swoimi marzeniami inspirujemy innych aby lśnili i podążali za swoimi marzeniami, żyli z wiarą i odwagą. Możemy sprawić, że te wszystkie życia których dotkniemy, staną się lepsze.
Dziękuję za wywiad i życzę szczęścia w ringu. Wkrótce, na pewno zobaczymy się osobiście.
– Świetnie, nie mogę się doczekać. Dziękuję bardzo.
Rozmawiał Wojciech Mrozowski

tytul: “Irokez jest w moim zasięgu i będę chciał wygrać” – rozmowa z Arturem Sowińskim

Jedynym pojedynkiem w wadze lekkiej na gali KSW17 – Revenge będzie starcie najlepszego lekkiego w kraju Macieja Jewtuszko z innym czołowym zawodnikiem tejże kategorii wagowej, z Arturem Sowińskim. Z popularnym „Irokezem” już rozmawialiśmy o najbliższej walce, a więc czas dowiedzieć się, co na ten temat mówi „Kornik”. Rozmowa z Arturem Sowińskim poniżej. Miłego czytania.

Witaj Artur. Jak minął okres wakacyjny?
– Witam serdecznie. Wakacje minęły bardzo dobrze. Wypocząłem i jestem gotowy do ciężkiej pracy.
Wyjeżdżałeś gdzieś?
– Tak, byłem na Krecie.
Widzę, że od ostatniego naszego spotkania nabrałeś masy. Ile w tej chwili ważysz?
– W tej chwili ważę siedemdziesiąt dziewięć kilogramów.
W listopadzie po raz kolejny zobaczymy ciebie na gali KSW. Zmierzysz się z Maciejem Jewtuszko. Co powiesz o swoim przeciwniku, z którym miałeś możliwość już kiedyś trenować i sparować?
– Irokez to bardzo dobry zawodnik. Ma bardzo solidną stójkę, ale i w parterze świetnie się kręci. Do tego ma super warunki fizyczne jak na wagę lekką. Na pewno jest bardzo nie wygodnym przeciwnikiem posiadającym po swej stronie wiele atutów, ale też jak każdy ma swoje słabości.
Jewtuszko kilka dni temu w rozmowie ze mną powiedział, że wie gdzie są twoje słabe punkty i będzie chciał w nie uderzyć podczas walki. Wiesz o czym mógł mówić?
– Szczerze mówiąc nie wiem o czym mówił, ale jest oczywiste, że po wspólnych sparingach mniej więcej wiemy wzajemnie na co nas stać i jakie mamy słabe i mocne strony. A czy uda się to wykorzystać w walce? Okaże się dwudziestego szóstego listopada.
A co ty powiesz o plusach i minusach Irokeza? Jaki twoim zdaniem jest największy jego atut w walce?
– Tak jak wspomniałem Irokez ma bardzo dobre warunki fizyczne i umiejętnie to wykorzystuje.
A największe braki, gdzie posiada?
– O słabych stronach nie będę się wypowiadał. Wolałbym je pokazać w czasie walki, niż mówić o nich podczas wywiadu.
Jaką będziesz chciał obrać taktykę na walkę z Jewtuszko?
– Skuteczną (śmiech)! A tak poważnie to nie mogę zdradzać takich rzeczy.
Wiadomo, że miałeś kilka walk z cyklu najtrudniejsze w karierze, lecz pojedynek z Irokezem to chyba „życiówka”, którą wypadałoby wykorzystać?
– Dla mnie każda najbliższa walka jest najważniejszą. Nie podchodzę do tej walki jakoś ze specjalnymi emocjami. Dobrze wiem, że Irokez jest w moim zasięgu i zrobię wszystko żeby wygrać tą walkę.
Jak będziesz przygotowywać się do tej walki? Będziesz trenować tylko w Silesian Cage Club Katowice, czy planujesz jeździć po klubach lub wyjechać i przygotowywać się za granicą?
– Głównie będę się przygotowywał w Silesian Cage Club. Zaplanowany jest też wyjazd do Olsztyna do chłopaków z Arrachionu. Więcej wyjazdów raczej nie przewiduje.
Jesteś w tej chwili jedynym zawodnikiem wagi lekkiej w Polsce, który regularnie walczy na galach KSW. Artur, powiedz proszę czy odczuwasz, zauważasz, że Federacja KSW stawia na ciebie?
– Bardzo się cieszę, że mam szanse walczyć dla tak dużej organizacji jak KSW. Gale organizowane są na bardzo wysokim poziomie i branie udziału w tak dużej imprezie to dla mnie niesamowita frajda. Mam nadzieje, że moja zwycięska passa na ringach KSW będzie dalej potrzymana i organizatorzy dalej będą mną zainteresowani.
Wielu zawodników mówi, że nie odpowiadają im warunki stawiane przez KSW i dlatego nie będą bić się na ich widowiskach. Ty walczysz, a więc chyba aż tak źle, jak mówią inni nie jest?
– Jak dla mnie warunki KSW są jak najbardziej do przyjęcia i jak już wcześniej wspomniałem bardzo się cieszę ze współpracy z Federacją KSW.
W takim razie, co możesz powiedzieć o dotychczasowej współpracy Artura Sowińskiego i Federacji KSW?
– Mogę powiedzieć tyle, że od samego początku naszej współpracy wszystko było dla mnie logiczne i przejrzyste. Federacja zawsze wywiązywała się w stu procentach ze swoich obietnic, co jest bardzo ważne. KSW to czysty profesjonalizm.
Artur, wielkie dzięki za rozmowę. Jeśli chciałbyś komuś podziękować lub kogoś pozdrowić to możesz to uczynić teraz.
– Chciałbym bardzo podziękować firmom Panda i Tommed za wsparcie jakiego mi udzielają oraz pozdrowić cały Silesian Cage Club Katowice, rodzinę, dziewczynę i przyjaciół, a także wszystkich tych, którzy we mnie wierzą i będą za mnie trzymać kciuki na gali KSW17. Pozdrawiam serdecznie!
Rozmawiał Artur Przybysz

Categories: MMA, Sporty walki 0 like

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.