STSport

Paulina Suska i Marta Chojnoska

Federacja KSW działa na polu rodzimego MMA już od 10 lat, ale dopiero teraz podczas ich gal dojdzie do pojedynków kobiecych. Pierwszą zapowiedziana walką jest pojedynek w wadze do 55 kilogramów, w którym zmierzą się Marta Chojnoska i Paulina Suska

Marta Chojnoska to specjalistka od stylów uderzanych. Sukcesy odnosiła w Muay Thay oraz zawodach na zasadach K-1, w których była między innymi mistrzynią Europy. Wcześniej  trenowała przez ponad 12 lat judo. „Mysza”, bo taki pseudonim ma zawodnicza pochodzi z Płocka i tam trenuje pod okiem Marcina Różalskiego.  – MMA to jest połączenie tego wszystkiego, co robiłam przez całe życie – wyznała Chojnoska na oficjalnej stronie KSW.

Jej rywalka – Paulina Suska – to jak na polskie warunki zawodniczka doświadczona. Ma na koncie kilka walk amatorskich, a także pięć zawodowych (1 wygrana, 3 porażki, 1 remis). Nie stawia się jednak w roli faworytki. – Mam więcej walk w MMA, lecz to jest sport. Tutaj wszystko się może wydarzyć. W ringu okaże się, która z nas jest lepsza – mówi. Ma 27 lat i sporo sukcesów w sportowej karierze. Była mistrzynią kraju w Taekwondo i Muay Thai, a także wicemistrzynią Polski w K-1.

Gala KSW 19 odbędzie się najprawdopodobniej w okolicach maja. Szefowie KSW wstępnie zapowiedzieli, że mają na niej walczyć Mariusz Pudzianowski i Mamed Khalidov.

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.