STSport

12 czerwca w piątek, w wieku 56 lat zmarł nagle Sensei Norbert Bogdański, twórca Klubu Karate Arigato w Siedlcach. Zajęcia prowadził razem z żoną. Przed laty nauczał również w Łukowskim Klubie Karate Kyokushin „MAWASHI”, który stworzył od podstaw. Kierowanie klubem powierzył potem swojemu uczniowi i przyjacielowi Pawłowi Głowackiemu.
Sensei Norbert Bogdański był wierny swoim ideałom i od zawsze był w organizacji IKO 1 należącej do Shokei Matsui. Na co dzień pracował, jako nauczyciel w Szkole Podstawowej nr 6 w Siedlcach.

Zapytaliśmy się, Kancho Macieja Misiaka – dyrektora KyodoKyokushin, który znał Sensei Norberta Bogdańskiego od niemal 20 lat, jak go wspomina:

– Sensei Norbert Bogdański był jednym z najbardziej szanowanych instruktorów w Polsce. Swoją pasję do karate łączył z zawodem nauczyciela języka polskiego w szkole w Siedlcach. Był założycielem Klubu karate Kyokushin Arigato, którego zawodnicy osiągają ogromne sukcesy na arenie krajowej I międzynarodowej. Sensei posiadał 3 Dan w organizacji IKO Matsui, zdany 18 lat temu na obozie w Popendal w Holandii. Obóz ten uważany jest za najcięzszy na świecie. Treningi przez około 10 godzin dziennie i kilkudniowy egzamin są nadludzkim wysiłkiem. Należy nadmienić, że Sensei Norbert przez całe życie należał do tylko jednej organizacji Karate Kyokushin której pozostał wierny do końca. Jego uczniowie wspominają go jako wymagającego, lecz pełnego poczucia humoru I miłości do karate człowieka.
Sensei Norbert Bogdański odszedł 12 czerwca 2020 roku pozostawiając ogromny ból i pustkę. Na zawsze pozostanie w naszej pamięci.
– powiedział Maciej Misiak.

Pogrzeb Sensei Norberta Bogdańskiego odbędzie się 15 czerwca w poniedziałek o godz. 10 w parafii pw. Bożego Ciała w Siedlcach.
Wyrazy współczucia dla rodziny, przyjaciół i uczniów Norberta Bogdańskiego, od całej redakcji STSPORT. Wielkie OSU jego pamięci!

Sensei Norbert Bogdański

Foto: Facebook

Comments are closed.