STSport

Informacja ze strony Polskiego Związku Bokserskiego: Z przykrością informujemy, że w nocy z 11 na 12 maja 2013 podczas Memoriału Roberta Kopytka w Jaworznie zmarł nagle szkoleniowiec konińskiego Zagłębia Paweł Podlas.


W latach 90. ub. wieku należał on do czołówki krajowej kategorii wagowej do 57 kg. W 1993r. zdobył juniorskie mistrzostwo Polski w wadze piórkowej. Zwyciężając na punkty w decydującym o tytule starciu Mariusza Biskupskiego. W dwa sezony później – we Włocławku – zdobył młodzieżowe wicemistrzostwo kraju w swojej koronnej kategorii. W tym samym sezonie, czyli w 1995r. wywalczył jeszcze brązowy medal na MPS w Płońsku.
Wreszcie w 1997r. – boksując ponownie na włocławskim ringu – sięgnął po srebrny medal i szarfę wicemistrza Polski w seniorskiej rywalizacji.
Jako zawodnik reprezentował barwy Zagłębia Konin i Olimpii Poznań. Po zawieszeniu rękawic na kołku zdecydował się na szkolenie swoich następców w konińskim Zagłębiu. Także w nowej roli zaczynał sięgać po coraz bardziej znaczące sukcesy. Jego zawodnicy zdobywali medale na zawodach towarzyskich, ale także na turniejach mistrzowskich młodszych grup wiekowych w Polsce.
Był człowiekiem oddanym swojej pasji, jaką był boks. Zawsze uśmiechnięty i chętny do pomagania innym wzbudzał sympatię. Był człowiekiem otwartym na świat, który chciał pokazywać także swoim pięściarskim wychowankom… Odszedł szybko, za szybko – miał zaledwie 38 lat.

Redakcja STSPORT składa wyrazy współczucia, z powodu tak bolesnej straty całej rodzinie Pawła Podlasa i wszystkim jego znajomym i wychowankom.

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.