STSport

W nocy z niedzieli na poniedziałek w wypadku samochodowym zginął czterokrotny olimpijczyk, znakomity zawodnik i trener kolarstwa górskiego, Marek Galiński – poinformował serwis „olimpijski.pl”. Miał niespełna 40 lat.

Marek Galiński był najbardziej utytułowanym kolarzem górskim w Polsce. Dziewięciokrotnie stawał na najwyższym stopniu podium mistrzostw kraju w cross country. Cztery razy wywalczył mistrzostwo Polski w maratonie MTB. Dziesięć razy okazał się najlepszy w klasyfikacji generalnej Grand Prix MTB.

Reprezentował Polskę podczas igrzysk olimpijskich w Atlancie (1996), Sydney (2000), Atenach (2004) i Pekinie (2008). Najwyższe miejsce, trzynaste, udało mu się zająć na tych ostatnich.

Na igrzyska w Londynie w 2012 roku pojechał już jako trener polskiej kadry kobiet. Ostatnio trenował reprezentację Rosji.

Z informacji uzyskanych przez PAP wynika, że Galiński wracał ze zgrupowania na Cyprze. W niedzielę późnym wieczorem jechał samochodem – prawdopodobnie z lotniska w Krakowie – do domu w okolicach Opoczna (woj. łódzkie). Wypadek, którego szczegóły nie są jeszcze znane, wydarzył się w Jędrzejowie. Galiński zmarł w szpitalu.

(fot. PAP/Piotr Polak)
źródło: WP

Categories: Polecamy 0 like

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.