STSport

Szumnie nazwana impreza – Narodowa Gala Boksu 2018 Boxing Night 14 obfitowała w zarówno w kompromitujące, jak i w spektakularne wydarzenia. Kibice jednak nie byli zainteresowani galą Najmana i cały event okazał się jedną, wielką klapą!

Na pewno uwagę zasługuje efektowny nokaut, jaki zafundował Łukasz Jarosz zawodnikowi FEN Michałowi Wlazło. Jarosz nazywany „Legendą Podhala” kilka lat temu zniszczył w ringu byłego mistrza KSW Marcina Różalskiego.
Efektowne były też walki Artura Szpilki i Ewy Piątkowskiej, a także krwawa jatka Roberta Talarka i Norberta Dąbrowskiego. Kompromitacją gali był tragikomiczny występ Marcina Najmana i jego poddanie się z powodu rzekomej kontuzji, a także żenujące zachowanie Freda Kassiego, który poddał walkę z Izu Ugonohem po drugiej rundzie pojedynku z powodu bólu głowy. Popularności gali nie przysporzył również występ muzyczny z playbacku przebrzmiałej już Edyty Górniak, czy odwołana walka Mariusza Wacha, któremu organizator Marcin Najman nie pofatygował się załatwić żadnego zastępstwa. Galę boksu na stadionie narodowym dopełniły znaczące pustki na trybunach Narodowego, mimo tego, że organizator w ostatniej chwili wystawiał do sprzedaży bilety za grosze na Grouponie. Obiekt, który może pomieścić 50 tysięcy ludzi odwiedziło wczoraj zaledwie około 3-4 tysięcy kibiców. Organizator gali Marcin Najman próbował to zamaskować z mizernym skutkiem, nie doświetlając trybun z kibicami.

Zadziwiający był w ogóle fakt nazwania gali – Narodową Galą Boksu, objęcie patronatem honorowym imprezy przez Marię Anders, sponsoring państwowej spółki. Jakim prawem pieniądze podatników poszły na to żenujące widowisko?
Marcin Najman do niedawna jeszcze afiszował się z poglądami lewicowo-liberalnymi, otaczał się politykami SLD, między innymi współpracował z lewackim prezydentem Częstochowy Matyjaszczykiem, który hojnie łożył na imprezy organizowane przez Najmana w Częstochowie. Dzisiaj Najman zmienił światopogląd i stał się nagle „prawicowcem” dostając w prezencie potężnego sponsora spółkę Skarbu Państwa i darmową transmisję publicznej telewizji. Ciekawe czy za wynajem stadionu narodowego również został zwolniony z opłaty?
Tak, o to niestety zapamiętamy kompromitującą galę boksu na stadionie narodowym!

Wyniki walk:
Mariusz Wach vs. Eric Molina – odwołana
Artur Szpilka (111,6 kg) – Dominick Guinn (107,2 kg) – wygrana na punkty Szpilki
Izu Ugonoh (106,6 kg) – Fred Kassi (93,2 kg) – wygrana Ugonoha przez TKO w 2. rundzie
Ewa Piątkowska (69,5 kg) – Maria Lindberg (69,2 kg) – wygrana na punkty Piątkowskiej. Polka obroniła tytuł mistrzyni świata WBC wagi super półśredniej
arcin Najman (106,6 kg) – Rihards Bigis (110,2 kg) – wygrana Bigisa przez TKO w 4. rundzie
Rafał Jackiewicz (73 kg) – Robert Świerzbiński (72,8 kg) – wygrana na punkty Świerzbińskiego
Robert Talarek (77,6 kg) – Norbert Dąbrowski (77,9 kg) – wygrana na punkty Dąbrowskiego
Piotr Hallman (70,8 kg) – Taylor Lapilus (70,7 kg) – walka w formule MMA, wygrana Hallmana przez TKO w 1. rundzie
Łukasz Jarosz (120 kg) – Michał Wlazło (121 kg) – walka w formule K1, wygrana Jarosza przez TKO w 2. rundzie
Tomasz Sarara (105 kg) – Tomas Mozny (115 kg) – walka w formule MMA, wygrana Sarary przez TKO w 4. rundzie
Igor Kołacin (98 kg) – Wendell Roche (95 kg) – walka w formule K1, wygrana Roche’a przez TKO w 3. rundzie
Wiktoria Łabuś (47,6 kg) – Alexa Kubicki (47,1 kg) – wygrana Kubicki na punkty

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.