STSport

Aslan A

Jak już informowaliśmy wcześniej w czwartek Centralne Biuro Śledcze dokonało zatrzymania w Olsztynie zawodników MMA trenujących na co dzień w klubie Arrachion Olsztyn.

Byli to zawodnik KSW Aslambek S., a także Michał Sz. legitymujący się rekordem w MMA (9-4-1), Piotr P. mający rekord (5-1) i Czeczen Aslan A. mający pięć walk zawodowych i dziewięć amatorskich.
Jak się okazało Aslan A. ukrywał się z Olsztynie pod fałszywym nazwiskiem „Abulhan Haluev”, a sam poszukiwany był od 2009 roku listem gończym wydanym przez Interpol za brutalne morderstwo.

Aslan A. uciekając przed wymiarem sprawiedliwości pięć lat temu  trafił do Olsztyna, gdzie rozpoczął idyllę gangsterską z aresztowanym Aslambkiem S. Podobnie jak większość mieszkających w Olsztynie Czeczenów zajął się też MMA i pierwszą zawodową walkę stoczył już w 2010 roku z Mariuszem  Radziszewskim na gali Ring XF 2 – Second Coming.

Wszystkim zatrzymanym przez CBŚ zarzuca  udział w zorganizowanej grupie przestępczej, zajmującej się m.in. wymuszeniami haraczy, pobiciami. Na Aslanie A. ciąży dodatkowo zarzut zabójstwa.

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.