STSport

GRAND PRIX W ŁYŻWIARSTWIE FIGUROWYM

Już niebawem, w dniach 16-22 września, będziemy mieli okazję obejrzeć na żywo jedną z najbardziej widowiskowych imprez związanych ze sportami zimowymi. Przez siedem dni w Gdańsku miłośnicy sportów zimowych i łyżwiarstwa figurowego będą mogli podziwiać utalentowanych łyżwiarzy z całego świata. Łyżwiarstwo figurowe jest jednym z najpopularniejszych sportów zimowych i choć większość imprez odbywa się na przełomie listopada i marca, to co jakiś czas tego typu imprezy można oglądać w Polsce nawet pod koniec lata.

Ta niezwykle widowiskowa i trudna dyscyplina olimpijska wymaga od zawodników ogromnych zdolności tanecznych, poczucia rytmu oraz koordynacji ruchów. Impreza pod nazwą ISU Junior Grand Prix to zawody najwyższej rangi w kategorii wiekowej do 21 roku życia.

Zawodnicy będą rywalizować o zwycięstwo do grudniowego Finału Grand Prix w Japonii. Niejednokrotnie triumfatorzy polskich edycji Grand Prix byli późniejszymi medalistami Mistrzostw Europy, Świata także Igrzysk Olimpijskich.

„Przez siedem dni 350 najlepszych reprezentantów tej dyscypliny na świecie z ponad 35 krajów będą prezentować swoje umiejętności na lodowisku hali „Olivia”. I choć nie mają jeszcze 21 lat, są potwornie utalentowani, pracowici i zdeterminowani . Aby osiągnąć światowy poziom musieli zrezygnować z normalnego życia i całkowicie poświęcić się tej dyscyplinie.

„By zaistnieć na arenie międzynarodowej ich życie musiało kręcić się wokół piruetów na lodzie” – powiedział kiedyś Zenon Dagiel Prezes Polskiego związku Łyżwiarstwa Figurowego

To piękna dyscyplina i choć na lodzie wygląda na bardzo delikatną, lekką wymaga nieprawdopodobnej siły, determinacji i charyzmy – mówi Grzegorz Sakowicz – szef Wings of Commercials – współodpowiedzialny za promocję imprezy. „

Categories: Polecamy 0 like

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.