STSport

Jak już informowaliśmy wcześniej portal STSPORT podjął współpracę z byłym strongmanem i zawodnikiem sportów walki Kamilem Bazelakiem w zakresie porad z zakresu dietetyki, suplementacji i treningów. Wszyscy, którzy mają pytania dotyczące tych zagadnień mogą napisać do Bazelaka pod adres e-mail: bazelakkamil@gmail.com. Pytania wraz z odpowiedziami zostaną opublikowane na portalu STSPORT. wideoblog I. Witaj Kamil. Cieszę się, że wróciłeś z powrotem do poradnictwa.  Naprawdę wiele mi pomogłeś, twoje porady na blogach zaowocowały tym, że dzisiaj ważę 95kg a nie 72kg jak zaczynałem i obwód bicepsa mam 45cm, klatka 118kg. Stanąłem jednak przy tej wadze i nie mogę ruszyć nawet kilograma więcej. Doradź mi proszę jak przełamać ten zastój. Jem 5 razy dziennie, jajka, pierś z kurczaka, ryż. Pozdrawiam. Maciej U.

Kamil Bazelak: Nabrałeś 23kg masy, to naprawdę niesamowity wynik. Złapała cię jednak w końcu stagnacja. Z całą pewnością w dodatkowych przyrostach pomoże ci zwiększenie bilansu kalorycznego. Spróbuj wprowadzić szósty posiłek do swojej diety. Proponuję następujący schemat posiłków:

  1. Owsianka lub jajecznica plus ciemne pieczywo z białym serem
  2. 400-500 gram białego sera( może być twarożek)
  3. Pierś z kurczaka plus 100 gr ryżu plus 150-200gr warzyw
  4. Pierś z kurczaka plus 100 gr ryżu plus 150-200gr warzyw
  5. 4 jajka sadzone plus 100 gr ryżu plus 150-200gr warzyw
  6. Tuńczyk plus 200gr warzyw

II. Jakie suple polecasz na szybkie spalenie tłuszczu?  Potrzebuję szybko zrzucić do końca miesiąca parę kilogramów. Pozdro. Mordka

Kamil Bazelak: Suplementy są tylko dodatkiem przy procesie redukowania tkanki tłuszczowej. Najważniejszą rzeczą jest stosowanie odpowiednio zrównoważonej diety i stopniowego obcinania węglowodanów przy jednoczesnym zwiększeniu podaży białka. Jeśli chodzi o reduktory tłuszczu, to z całą pewnością mogę ci polecić B4 firmy BPI Sports. Jest to stosunkowo bezpieczny reduktor, po którym nie powinieneś mieć żadnych skutków ubocznych. Zacznij od 1 kapsułki na 20-30 minut przed treningiem popitej obfitą ilością wody. Jeżeli trenujesz dwa razy dziennie stosuj ją również przed drugim treningiem. Przy zastosowaniu optymalnej diety i postawieniu na większą ilość białka przy ograniczeniu spożywania węglowodanów powinieneś te kilka kilo wagi urwać do końca miesiąca.

III. Panie Kamilu. Mam problem z rozwojem bicepsów. Klatka fajnie mi się rozwija plecy również, ale ręce stoją w miejscu. Co robię źle. Proszę o odpowiedź. Z góry dziękuję. Janusz.

Kamil Bazelak: Niestety nie napisałeś, jaki masz staż treningowy i jak ćwiczysz. Pomimo to jednak postaram ci się pomóc. Zacznijmy od tego, że bicepsy trenuj raz w tygodniu, ale porządnie. Wybierz trzy ćwiczenia i katuj ręce na maxa.
Spróbuj zastosować poniższy program treningowy.

1. Uginanie ramion ze sztangą łamaną  4 serie po 21 powtórzeń. W ćwiczeniu tym najpierw uginasz nieznacznie ramiona ze sztangą unoszoną tylko do wysokości pasa. Wykonujesz siedem ruchów. Potem kolejne siedem ruchów wykonujesz od pasa unosząc ramiona ze sztangą do brody. Następne siedem powtórzeń zaś robisz w pełnym zakresie ruchu. W ten sposób wykonujesz w jednej serii 21 powtórzeń. Ręce będą cię palić niemiłosiernie, a bicepsy napompują się maksymalnie krwią. W ten sposób zrobisz cztery serie.

2.Uginanie ramion naprzemianstronne ze sztangielkami stojąc. Tutaj wykonasz cztery serie ćwiczenia po 10-12 powtórzeń.

3.Trzecie i ostatnie ćwiczenie to będzie uginanie ramion ze sztangielkami naprzemianstronne chwytem młotkowym. Tutaj wykonasz również cztery serie w zakresie 10- 12 ruchów.

Ćwiczenia, które ci polecam spowodują, że spompujesz tak ręce jak nigdy wcześniej. Będziesz wył z bólu, ale dzięki temu ruszysz z kopyta i w końcu wypracujesz bicepsy, o jakich marzysz.

Pozdrawiam
Kamil Bazelak

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.