STSport

Yakuza to japońska mafia, największa na świecie przestępczość zorganizowana,która została udokumentowana w Księdze rekordów Guinessa.Członkowie Yakuzy wywodzą się z różnych grup społecznych typu burakumin i działają według określonego kodeksu honorowego.

Czym jeszcze jest Yakuza? To popularna gra karciana w Japonii, a także niezwykle odważna i kontrowersyjna marka odzieży wchodząca szturmem w runek polski…

Yakuza uderza!-Kontrowersyjna marka dostępna już na polskim rynku

Cechują ją prowokacyjne teksty i bogactwo oryginalnych motywów. Proponuje szalony styl życia i ucieczkę od wszechobecnego mainstreamu. Oto niemiecka marka Yakuza, która właśnie zawitała do Polski. Co przygotowała dla polskich odbiorców?

Marka Yakuza powstała w 2004 roku. Jej założycielem i jednym z dwóch właścicieli jest Markus Eisold. To właśnie on odpowiedzialny jest za koncept i projekt nadruków na rzeczach swojej marki. Inspirację czerpie ze swoich podróży po świecie oraz artystycznych doświadczeń – Markus jest znanym i cenionym w Niemczech tatuażystą. Z kolei Bertram Krause – drugi właściciel marki – odpowiada nie tylko za sprzedaż i dystrybucję, lecz także jest twarzą Yakuzy.

Skąd w ogóle pomysł na nazwę marki? Jak tłumaczą Eisold i Krause, Yakuza od zawsze kojarzyła im się odwagą, bezkompromisową walką o własną przynależność oraz pójściem na całość we wszystkim, co się robi. Marka jest głosem pokolenia, które nie chce przestrzegać reguł, a samo chce je ustanawiać.

To proste – tacy są nasi odbiorcy. Odważni, pewni siebie, oryginalni. Tacy, dla których powtarzające się do bólu wzornictwo jest zwyczajną paranoją. Oryginalny i unikalny styl ubierania, krzykliwe slogany i wygodne fasony – to jest to, na co postawiliśmy. W żadnym z naszych krojów nie ma zwyczajnie miejsca na mainstream. Za to jest miejsce na indywidualny charakter i brak ograniczeń – czy to wiekowych, czy zawodowych – podkreśla Bertram Krause.

Znakiem rozpoznawczym marki są odważne wzory i nadruki. Zawsze inne, kontrowersyjne, nigdy mainstreamowe. Królują tutaj prowokacyjne teksty i bogactwo motywów. Jedność w pasji – bez względu na wiek czy zawód to myśl przewodnia każdej kolekcji Yakuzy. Skąd czerpane są pomysły na coraz to nowe slogany i fasony?

Naszą inspiracją są po prostu ludzie. Ludzie zakręceni, szaleni, z pasją. Bo tacy mają najciekawsze historie do przekazania światu – mówi Markus Eisold. A dobre historie warte są zapisania – w jakikolwiek sposób, nawet ten najbardziej odjechany, szalony. Dla nas tatuaże są właśnie takimi zapisami, stąd każda opowiedziana nam historia ma swoje odbicie w motywach Yakuzy – dodaje.

Od niedawna marka zawitała także do Polski. Pierwszym i jedynym w Polsce sklepem internetowym, który oferuje szeroką gamę produktów marki Yakuza jest Be-con.pl.

Categories: Polecamy 1 likes

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.