STSport

W dniach 12 i 13 kwietnia 2014 roku w Ząbkach k. Warszawy odbędą się XX Mistrzostwa Polski Sanda i Qingda Juniorów i Seniorów.

Dwudniowe zawody organizuje Polski Związek Wushu we współpracy z Urzędem Miasta Ząbki. Będą one okazją do startu i rywalizacji dla kilkuset zawodników, z kilkudziesięciu polskich klubów zrzeszonych, a także nie zrzeszonych w PZ Wushu, kierowanym przez Prezesa Dariusza Piwowarskiego. Patronat Honorowy objęli: Ambasador Chińskiej Republiki Ludowej – Xu Jian i Burmistrz Miasta Ząbki – Robert Perkowski. Po ostatnich niezwykle udanych Międzynarodowych MP Wushu, które miały miejsce pod koniec maja 2013 w Warszawie, to najbardziej prestiżowa impreza jaką organizuje i firmuje Polski Związek Wushu w 2014 roku. Są to zawody wpisane w kalendarz wydarzeń związanych ze sportową formą rywalizacji w nowoczesnych Sztukach Walki.

Sportowa konfrontacja oparta jest o chińskie systemy, znane jako Kung Fu. By naświetlić obraz dyscypliny przeciętnym kibicom i sympatykom sportów walki warto podkreślić, iż Sanda jest formułą walki sportowej łączącej elementy kickboxerskie z technikami chińskich zapasów shuai jiao, wykorzystujących rzuty, podcięcia i obalenia. Kompilacja różnych technik, czyni walki sanda bardzo widowiskowymi. Regulaminy zawodów umożliwiają udział i konfrontację zawodnikom ćwiczących inne sporty walki. W tym roku po raz pierwszy odbędą się MP Sanda, jako odrębne zawody, tym bardziej należy podkreślić udział kilku nowych klubów, których zawodnicy wystartują po raz pierwszy w tej formule walki.
Tegoroczne zawody będą kwalifikacjami do XV Mistrzostw Europy Sanda, które w odbędą się w dniach 8-12 maja w Bukareszcie. Warto wspomnieć także, że poprzednie Mistrzostwa Polski swoją obecnością zaszczycił Ambasador Chińskiej Republiki Ludowej, Xu Jian, który dokonał otwarcia zawodów, przypomniał o wieloletniej współpracy z Polskim Związkiem Wushu oraz podkreślił profesjonalną organizację turnieju. W tym roku gościem honorowym będzie Daniel Omielańczuk,
zawodnik UFC, który w przeszłości zdobywał tytuł Mistrza Polski Sanda, był członkiem Kadry Narodowej i reprezentacji kraju na zawody rangi MŚ. Spodziewani są także inni znamienici goście i na pewno poinformujemy wcześniej o ich nazwiskach.
Kibiców informujemy, iż wstęp na halę będzie wolny, tak więc każdy zainteresowany będzie miał możliwość obejrzeć wszystkie wydarzenia bez opłat.

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.