STSport

Jest to cykliczna impreza, wpisana w kalendarz imprez Międzynarodowej Federacji Wushu oraz Polskiego Związku Wushu, kierowanego przez prezesa Dariusza Piwowarskiego. Podczas zawodów związanych ze sportową formą rywalizacji w Sztukach i Sportach Walki opartych o chińskie Kung-Fu, wezmą udział kluby z całego kraju, a także drużyny z Rosji, Słowacji, Czech, Białorusi i być może, Egiptu, Kuwejtu, Bangladeszu i Izraela.

Patronat honorowy nad imprezą objęli osobiście Ambasador Chińskiej Republiki Ludowej, Xu Jian i Burmistrz Dzielnicy Wilanów m. st. Warszawy, Ludwik Rakowski. Po bardzo udanych Mistrzostwach Polski Qingda i Sanda w Ząbkach w kwietniu br. to kolejna impreza gdzie mogą się konfrontować nie tylko zawodnicy krajowego Wushu, ale także sprawdzić swoje możliwości w konfrontacji z bardzo dobrymi zawodnikami ekip zagranicznych. O ile rywalizacja podczas kwietniowych zmagań obejmowała tylko walki, to teraz widzowie będą mogli oglądać zmagania w bardzo widowiskowych konkurencjach formach tradycyjnych, form sportowych oraz wewnętrznych Taijiquan. Stanowią one integralną część zawodów wushu, , a nasi zawodnicy odnoszą wiele sukcesów na zawodach rangi mistrzostw Europy i świata. Dla Polskich klubów będzie to praktyczny sprawdzian pracy wykonywanej z młodzieżą i doświadczonymi zawodnikami. Międzynarodowa konkurencja automatycznie podnosi poziom sportowy zawodów i daje kadrze trenerskiej możliwości kontroli procesu szkolenia i porównania poziomu wyszkolenia poszczególnych zawodników.

XX Międzynarodowe Mistrzostwa Polski są eliminacjami do kadry na Mistrzostwa Europy Wushu Tradycyjnego, które odbędą się w przyszłym roku. W programie zawodów znajdują się konkurencje form tradycyjnych oraz walk qingda juniorów 14-15 i 16-17 lat oraz seniorów. Cykl tegorocznych zawodów, tj: Mistrzostwa Polski Sanda/Qingda (12-13 kwietnia, Ząbki), XX Międzynarodowe Mistrzostwa Polski Wushu (21-22 czerwca, Warszawa) oraz XVIII Puchar Polski Wushu Tradycyjnego i Qingda (28-29 września, Kraków) stanowią eliminacje do Kadry Narodowej na przyszłoroczne ME. XX Międzynarodowe Mistrzostwa Polski są także wyzwaniem i testem organizacyjnym dla PZ Wushu. Prezes Dariusz Piwowarski nie ukrywa, że impreza tej rangi, organizowana cyklicznie od wielu lat, będzie mogła się odbyć dzięki wsparciu Ministerstwa Sportu, sponsorów, władz warszawskiej Dzielnicy Wilanów oraz środowisku osób związanych ze sportem Wushu. Wsparcie i patronat Ambasadora ChRL, dodaje MMP prestiżu, a cykliczny udział ekip zagranicznych jest dowodem, że nie tylko w naszym kraju, doceniana jest praca PZ Wushu.

Zawody potwierdzą też rozwój tej dyscypliny i wzrost jej rangi w środowisku polskich Sztuk i Sportów Walki. Zarząd Związku pragnie zaprosić wszystkich chętnych, którzy zechcą przyjść i podziwiać zmagania w pokazowych formach oraz emocjonujących walkach w różnych kategoriach wiekowych.

Partnerem projektu są Urząd Dzielnicy Wilanów, Grupa DSF, FightSport, AMS S.A. oraz Fundacja Akademia Integracji, które promują zawody na swoich stronach. Dodatkową atrakcją dla widzów i uczestników, będą zajęcia z szermierki na wózkach prowadzone przez medalistów Igrzysk Paraolimpijskich oraz pokaz Tai Chi na wózkach w wykonaniu szermierzy.

Zapraszamy serdecznie 21-22 czerwca od godziny 09.00. Wstęp na imprezę jest wolny.

 

Program XX Międzynarodowych Mistrzostw Polski Wushu:

21 czerwca 2014 – Sobota

– 9.00 rozpoczęcie zawodów w konkurencji form Taolu: plansza A formy sportowe, plansza B

formy tradycyjne,

– 10.00 rozpoczęcie zawodów w konkurencjach walk Sanda i qingda (eliminacje),

– 14.00 ceremonia otwarcia XX Miedzynarodowych Mistrzostw Polski Wushu,

– 14.30 ćwierćfinały walk Sanda i qingda,

– 20.00 Gala:

* Pokazy najlepszych zawodników form sportowych i tradycyjnych,

* walki Sanda i qingda półfinały i finały,

22 czerwca 2014 – Niedziela

– 9.00 rozpoczęcie zawodów w konkurencjach form i walk (półfinały),

– 13.00 finały walk Sanda w kategoriach seniorów i juniorów 15-17 lat,

– 17.00 ceremonia nagradzania,

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.