STSport

Portal Stsport przeprowadził wywiad z Alistairem Overeemem na temat jego walki z Fabricio Werdumem i planowanego prze niego przyjazdu do Polski w lipcu tego roku.


Witaj Alistair. Jak się czujesz po walce?

Czuję się wspaniale. Walka przebiegła zgodnie z moimi oczekiwaniami i oczekiwaniami mojego trenera.

Zwyciężyłeś, ale niektórzy krytykują cię za styl w tej walce.  Co powiesz na ten temat?

Zwyciężyłem, bo musiałem zwyciężyć. Nie widziałem innej możliwości. Wziąłem na Fabricio rewanż za pamiętną walkę z 2006 roku. Tym razem jednak byłem zdecydowanie silniejszy i cięższy niż wtedy. Miałem też lepszą taktykę.

Co powiesz właśnie na temat tej taktyki?

Mój trener Roberto Flamingo przygotował mnie specjalnie pod walkę z Werdumem. Taktyka była tak, aby nie być zbyt agresywnym, aby nie dać się złapać na jakąś technikę kończącą. Wiedzieliśmy, że Werdum nie preferuje walki w stójce i że będzie dążył do walki w parterze, dlatego też w treningu skoncentrowaliśmy na obronach przed obaleniami i kontroli walki z góry. Miałem nie dać się obalić, ale jeśli już znalazłbym się w parterze miałem być na górze i kontrolować pozycję. Jeśli chodzi o walkę w stójce miałem boksować, ale nie zbyt agresywnie, aby Werdum mnie nie obalił, co mógłby zrobić, gdybym wściekle rzucił się na niego. W treningu koncentrowałem się na technikach bokserskich bitych z kontry i uderzeniach kolanami. Ćwiczyłem też szybkie wyjścia z parteru i kontrolę pozycji z góry.

Cały plan zrealizowałem i wygrałem. Czego więc chcieć więcej? Walka może efektowna nie była, ale nie chodziło o to, aby była efektowna, ale o to, żebym ją wygrał.

Teraz przed tobą kolejna walka w Strikeforce z Antonio Silva. Jaką taktykę przygotowujesz na niego?

Alistair Overeem

Alistair Overeem

Teraz kilka dni odpocznę. Potem biorę się za treningi. Jeśli chodzi o taktykę to opracowuje ją za mnie mój trener, który wie, co jest dla mnie najlepsze. Całkowicie mu pod tym względem ufam.

Mamy informacje, że będziesz niebawem w Polsce? Możesz coś więcej na ten temat powiedzieć?

Tak. Będę w Polsce między 8-11 lipca na seminariach i pokazach. Zaprosiła mnie firma Sports Technology, wyłączny dystrybutor Nutrabolics w Polsce. Z tej okazji zapraszam wszystkich fanów MMA na te seminaria.

Dziękujemy bardzo za rozmowę.

Dziękuję również.

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.