STSport

23 czerwca 2018 roku odbył się międzynarodowy turniej Warriors Kyokushin Cup/Samurai League w Wiśniowej Górze w hali GOSIR przy ul. Tuszyńskiej 113. Był to dziewiętnasty turniej karate Kyokushin w gminie Andrespol. Organizatorem było Europejskie Centrum Karate.

W WKC/Samurai League startowało 94 zawodników z Czeczenii, Zambrowa, Ciechanowca, Lipna, Łodzi i Andrespola.
Zawodnicy rywalizowali w czterech formułach: Grappling ( Ju-Jitsu), Kumite Kyokushin, K-1 i MMA.
W grapplingu dzieci w kategorii do 20kg na pierwszym miejscu uplasował się Alan Misiewicz z Andrespola. Drugie miejsca egzekwo zajęli trzej zawodnicy Filip Nowacki, Krystian Sadura i Zuzanna Pytel. Trzeci był najmłodszy uczestnik zawodów 4, 5 letni Szymon Stańczyk.
W kolejnej kategorii, tym razem do 23kg pierwsze miejsce w grapplingu zajął zawodnik z Czeczenii Said Samirow. Drugi był Jan Biały z Andrespola, a trzeci Cyprian Żuromski.
W kategorii grappling dziewczynek do 30kg zwyciężyła Julia Pawłowska. Druga była Oliwia Pasiewicz, a trzecia Zuzanna Staniewicz.

W grapplingu chłopców do 30kg na pierwszym miejscu uplasował się Kacper Łukasiuk. Na drugim egzekwo znalazło się, aż czterech zawodników. Byli to Maciej Szymborski, Adrian Włodarczyk, Kajetan Bińczak i Oskar Krause. Trzeci był Aleks Dominiak.
W grapplingu chłopców do 40kg na pierwszym miejscu znalazł się Czeczen Nika Albaschanow, a drugi był Fabian Michalski z Lipna.
W kategorii dziewczynek do 45kg wygrała Klaudia Łukasiuk, a na drugim miejscu znalazła się Alicja Krzeszewska.
W grapplingu chłopców do 30kg zwyciężył Magomed Salamow. Na drugim miejscu uplasował się Bartosz Chodak. Trzecią pozycję zajęli egzekwo Maciej Walczak i Wiktor Kaniorski. Czwarty był Jakub Wojtal.
W grappplingu do 50kg pierwsze miejsce zajął Jakub Jabłoński z Andrespola. Drugi był Karol Krzeszewski. Trzecie miejsce egzekwo zajęli Aleksander Piotrowicz i Kacper Dominiak. Czwarty był Stanisław Szczęśniak.
W grapplingu OPEN juniorek na pierwszym miejscu uplasowała się Natalia Komorowska z Lipna. Na drugim miejscu egzekwo znalazły się Julia Hoffman i Oliwia Puchalska. Trzecia była Julia Komorowska.

W grapplingu juniorów starszych w kategorii do 70kg zwyciężył Czeczen Magomed Baitaev. Drugi był Sylwester Kiełkowski, a trzeci Damian Lorentowicz.
W kategorii grappling seniorów najlepszy był Przemysław Kubiak z Andrespola. Na drugim miejscu znalazł się Leszek Michalski.
Po kategorii Grappling ( Ju-Jitsu) zarządzono dziesięciominutową przerwę, po której rozpoczęto rywalizację w formule Kumite Kyokushin.
W kategorii kumite dzieci do 20kg najlepszy okazał się Cyprian Żurowski. Drugi był Alan Misiewicz. Na trzecim miejscu znalazła się Zuzanna Pytel, a czwarty był Krystian Sadura.
W kumite dziewczynek do 30kg zwyciężyła Julia Pawłowska z Andrespola. Na drugim miejscu znalazła się Oliwia Pasiewicz.
W kategorii kumite chłopców do 27kg zwyciężył Kacper Łukasiuk z Ciechanowca. Drugie miejsce egzekwo zajęli Kajetan Bińczak, Adrian Włodarczyk i Wiktor Kaniorski. Trzecie miejsce zajął Aleks Dominiak, a czwarty był Oskar Krause.
Organizatorzy przygotowali też jeden pojedynek tzw. Superfight pomiędzy dziewczynką i chłopcem. Zmierzyli się Kacper Dominiak i Klaudia Łukasiuk. Zwyciężyła przez ippon po kopnięciach w głowę Klaudia Łukasiuk.
W kumite chłopców do 30kg pierwsze miejsce zajął Czeczen Magomed Salamow, który pokonywał wszystkich swoich rywali przed czasem. Drugi był Bartosz Chodak, który, jako jedyny zawodnik w tej kategorii przewalczył z Czeczenem całą rundę. Na drugim miejscu egzekwo z Chodakiem stanął Michael Karol. Na trzeciej pozycji znaleźli się Maciej Walczak i Adam Bielnicki.

W kategorii OPEN kumite chłopców pierwsze miejsce zajął Aleksander Piotrowicz z Andrespola. Drugi był Nika Albaschanow z Czeczenii i Stanisław Szczęśniak. Na trzecim miejscu znalazł się Kacper Dominiak.
W kumite juniorów starszych w kategorii -70kg pierwsze miejsce wywalczył Czeczen Murat Dutaev. Na drugim miejscu egzekwo znaleźli się Piotr Tyde i Dawid Banasiak.
Formułę Kumite w kategorii +70kg zwyciężył Damian Lorentowicz z Andrespola. Drugi był Sylwester Kiełkowski.
W kategorii juniorek starszych – 60kg zwyciężyła Oliwia Puchalska. Na drugim miejscu znalazła się Julia Hoffman.
Po walce dziewczyn organizatorzy zmienili formułę walki na MMA.
W pierwszym pojedynku na dystansie 2 rund x 2 minuty zobaczyliśmy zmagania w kategorii juniorów starszych OPEN. 68 Kilogramowy zawodnik z Andrespola Krystian Ogonowski przez dwie rundy zmagał się z dużo cięższym zawodnikiem z Lipna 93 kilogramowym Pawłem Piaseckim. Walkę wygrał na punkty Piasecki.
W kolejnej walce w formule MMA, w kategorii seniorów do 93kg Przemysław Kubiak z Andrespola poddał duszeniem w pierwszej rundzie Kamila Procia.
Kolejne walki na turnieju Warriors Kyokushin Cup/Samurai League były już w formule K-1.
W kategorii – 70kg absolutnym dominatorem okazał się Czeczen Murat Dutaev. Na drugim miejscu uplasował się Łukasz Zacharowski. Trzeci był Dawid Klimczak.

W formule K-1, w kategorii +70kg Paweł Orzeł z Lewina Brzeskiego efektownie znokautował Czeczena Magomeda Baitaeva.
W ostatniej kategorii 80kg, na dystansie dwóch rund po dwie minuty, zwyciężył Roman Kołodziej z Lewina Brzeskiego. Drugi był Jakub Bielnicki.
Na zakończenie turnieju organizatorzy zostawili walki seniorów w OPEN Kumite.
Na pierwszy miejscu znalazł się Jakub Bielnicki z Andrespola. Drugi był Przemysław Kubiak. Na trzecim miejscu uplasowali się Radosław Lesz i wicemistrz świata w Vorinam Jarosław Krzeszewski.
Drużynowo najwięcej medali i punktów w klasyfikacji generalnej otrzymał klub Kokoro Dojo Andrespol zajmując pierwsze miejsce. Na drugim miejscu uplasował Mazowiecko –Podlaski Klub Karate wzmocniony mocną drużyną z Czeczenii. Na trzecim Czarny Orzeł Lipno , a na czwartym Akademia Walki Lewin Brzeski. Na piątym miejscu uplasował się klub Legion Łódź.
Była to pierwsza cykliczna impreza, w której kluby z całej Polski będą walczyć o klasyfikację generalną w zmaganiach na turniejach Warriors Kyokushin Cup/Samurai League – WKC/SL.
Klasyfikacja punktowa przyznawana jest w następujący sposób: 5 pkt z -1 miejsce, 2 ptk -2 miejsce, 1ptk – 3 miejsce. Kolejny turniej odbędzie się po wakacjach.