STSport

21 listopada 2015 roku w VTP Gym w Andrespolu odbył się pierwszy turniej dzieci w Karate.  Startowały dzieci w  przedziale wiekowym  4-7 lat. Najmłodsi karatecy podzieleni byli na dwie kategorie wagowe, do 20kg i powyżej 20kg. Najlżejsza uczestniczka turnieju ważyła 17kg, a najcięższy zawodnik 27kg.

I Turniej Furo Karate Na zdjęciu sensei Robert Musierowicz, sempai Małgorzata Ubowska sensei Kamil Bazelak,Wiktor Klein, Adam Kominiak, Dorian Błaszków, Jan Biały,Zuzia Wałoszek, Szymon Piera, Kajetan Bińczak I Turniej Furo Karate w Andrespolu. Na zdjęciu Adam Kominiak I Turniej Furo Karate w Andrespolu. Na zdjęciu Janek biały i Dorian Błaszków I Turniej Furo Karate w Andrespolu. Na zdjęciu sensei Robert Musierowicz, Dorian Błaszków i Zuzanna Wałoszek I Turniej Furo Karate w Andrespolu. Na zdjęciu sensei Robert Musierowicz, sempai Małgorzata Ubowska, sensei Kamil Bazelaka,Wiktor Klein,Adam Kominiak, I Turniej Furo Karate w Andrespolu. Na zdjęciu Wiktor Klein i Adam Kominiak (2) I Turniej Furo Karate w Andrespolu. Na zdjęciu Wiktor Klein i Adam Kominiak I Turniej Furo Karate w Andrespolu. Na zdjęciu Wiktor Klein, sensei Kamil Bazelaki i sensei Robert Musierowicz I Turniej Furo Karate w Andrespolu. Na zdjęciu Zuzanna Wałoszek, sensei Kamil Bazelak, sensei Robert Musierowicz I Turniej Furo Karate w Andrespolu. Na zdjęciu Zuzanna Wałoszek Karate w Andrespolu. Na zdjęciu Wiktor Klein, Adam Kominiak i Dorian Błaszków Karate w Andrespolu. Na zdjęciu Zuzanna Wałoszek i Dorian Błaszków

Walki toczone były w formule „grappling” na dystansie 2 minut.  Dozwolone były obalenia, podcięcia i walka w parterze na pozycje. Wszystkie pojedynki sędziował sensei Robert Musierowicz (1 Dan), a sędzią punktowym odpowiedzialnym za czas walki był sensei Kamil Bazelak (1 Dan).

Najlepszymi zawodnikami turnieju pod względem liczby uzyskanych zwycięstw zostali Wiktor Klein (7 lat), Adam Kominiak (7 lat) i Dorian Błaszków (5 lat). Najmłodszym zawodnikiem był Janek Biały (4 lata), który jedną walkę wygrał, jedną zremisował i raz musiał uznać wyższość innego rywala. W turnieju wyróżniła się również jedyna walcząca dziewczynka Zuzanna Wałoszek ( 7 lat), która wyśmienicie radziła sobie w formule grapllingowej w trudnych pojedynkach z chłopcami. Na wyróżnienie zasługują również Maciej Szymborski (5 lat), Kajetan Bińczak (6 lat) i najcięższy zawodnik turnieju Szymon Piera (6 lat).

Najmłodsi karatecy zostali uhonorowani złotymi medalami i dostali gromkie brawa od zebranej publiczności.

Wkrótce udostępnimy filmowy skrót ze wszystkich walk.

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.