STSport

Jak wielokrotnie pisałem zwroty akcji towarzyszące profesjonalnej lidze MMA, stały się zjawiskiem na tyle powszechnym, iż nawet tak bardzo okrojona karta walk nie była dla mnie elementem dużego zaskoczenia. Nie mniej jednak gala się odbyła, emocji nie zabrakło. Szkoda, że zabrakło pojedynku Marcina Najmana z Jahmai Satish czyli tego, który najgłośniej deklarował, na 75 edycji PL MMA na pewno wystąpi 😉

W pojedynku wieczoru Marian Ziółkowski (18-5) pięknym kolanem pokonał Tymoteusza Świątka (16-4), które rozcięło go na tyle, że „Omen” zalaną krwią miał całą twarz. Sędzia zdecydował się przerwać pojedynek, co bardzo nie spodobało się Tymoteuszowi, na tyle, że zawodnik z Bochni protestować oraz skandować „Jestem urodzonym gladiatorem” i odmówił pomocy lekarzom. Co do samego pojedynku to był on jednostronny, Marian od początku całkowicie kontrolował przebieg walki, „Omen” zaś próbował odpowiadać ciosami prostymi, jednak w żaden sposób nie wywarły one zagrożenia na Ziółkowskim.

W innym ciekawym pojedynku, Paweł „Trybson” Trybała (3-3) przegrał przez dyskwalifikację z Mateuszem Śniadałą 2-2). „Trybson” w walce zdecydowanie dominował, jednak w parterze, niefortunnie przestrzelił soccer kicka na tyle, że trafił w głowę swojego rywala, tym samym sędziowie orzekli werdykt na korzyść Mateusza Śniadały.

Łukasz Warchoł (1-1) natomiast, dość sensacyjnie pokonał Kevina Wiwatowskiego (4-5) po balasze na kolano w 3 rundzie, zdobywając pas PL MMA! Przypomnijmy, że Warchoł wrócił po 7 letniej przerwie do MMA, mając za sobą tylko jeden pojedynek, w między czasie wygrywając walkę z nowotworem!

Pozostałe wyniki gali:

Walka wieczoru:
Pojedynek o pas PLMMA w wadze lekkiej
70 kg: Marian Ziółkowski pok. Tymoteusz Świątek przez TKO (przerwanie lekarza), runda 1.

Pozostałe:
Walka o pas PLMMA w wadze ciężkiej
120 kg: Łukasz Warchoł pok. Kewin Wiwatowski przez poddanie, runda 3.
84 kg: Mateusz Śniadała pok. Paweł „Trybson” Trybała przez dyskwalifikację (nielegalne kopnięcie), runda 1.
K-1 65 kg: Eliasz Jankowski pok. Aleksjej Zdunkievich przez jednogłośną decyzję
77 kg: Fryderyk Dąbal pok. Dariusz Kaźmierczuk przez TKO, runda 1.
K-1 81 kg: Vlad Nikitin pok. Paweł Gieżyński przez niejednogłośną decyzję

Grzegorz Prokop.

 

Categories: MMA 0 like

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.