STSport

17 marca w hali GOSIR przy ul. Tuszyńskiej 113 odbyła się gala WLC3 „Knockout” w Wisniowej Górze. Impreza objęta była patronatem honorowym wójta gminy Andrespol Pana Dariusza Kubusa.


Sędzią ringowym na gali WLC3 był Wojciech Buliński, a sędziami punktowymi Przemysław Kubiak, Paweł Gładysz i Małgorzata Ubowska. 
Podczas gali WLC3 „Pride Time” odbyło się dziesięć zawodowych pojedynków w formule MMA i K-1.
W pierwszym pojedynku w formule K-1 Mateusz Olkiewicz pokonał na punkty Jakuba Filipka. Tego samego dokonał klubowy kolega Olkiewicza — Radosław Kartasiński, który po trzy rundowym pojedynku wypunktował Jacka Misiewicza.
W formule MMA amatorski mistrz świata MMA Adrian Bober wygrał z Litwinem Matiasem Rećko przez kontuzję swego przeciwnika w pierwszej rundzie. W kategorii 84kg Marcin Krakowiak w dwudziestej sekundzie pierwszej rundy pokonał przez TKO ciosami w parterze Pawła Kiecanę. Niemal równie szybko rozstrzygnął swój rewanżowy pojedynek Kamil Bazelak, który poddał swojego rywala Piotra Zaborskiego kimurą w parterze w trzydziestej czwartej sekundzie pierwszej rundy. 
W kategorii do 66kg Mateusz Wieczorek poddał Mateusza Jagielskiego poprzez trójkąt rękoma w trzeciej rundzie. 
W formule MMA w kategorii OPEN były bokser Sławomir Sałek w czterdziestej czwartej sekundzie pierwszej rundy wygrał przez TKO ciosami w parterze z Łukaszem Kostrzewą. W kategorii 77kg Michał Szczepański poddał Mateusza Firka przez TKO ciosami w parterze w drugiej rundzie tego pojedynku.
W limicie do 84kg Mateusz Pawlik poddał duszeniem gilotynowym Mateusza Gątka w drugiej rundzie walki.
W walce wieczoru Damian Laszuk i Marcin Wnuk Lipiński nie kalkulowali. Poszli na bezpardonową wymianę ciosów. Laszukowi udało się obalić Wnuka i obijać go w parterze, gdzie kontolował przebieg walki. Pod koniec pierwszej rundy Wnukowi udało się jednak wstać i walka kontynuowana była w stójce. Obydwaj zawodnicy po pierwszej rundzie byli mocno obici. Marcinowi Wnukowi Lipińskiemu wyrósł nad okiem gigantyczny guz i decyzją lekarską walka była przerwana. Pojedynek zwyciężył Damian Laszuk, jednak obydwaj zawodnicy wykazali ogromne serce do walki. 
21 kwietnia odbędzie się kolejna edycja gali Warriors of Life Championship – WLC4 „Pride Time” w Koluszkach.

Wyniki walk:

Walka wieczoru:
MMA OPEN: Damian vs Marcin Wnuk Lipiński — wygrana Damiana Laszuka przez TKO (decyzja lekarska)

Karta główna:

MMA: 84kg: Mateusz Pawlik vs Mateusz Gątek- wygrana Mateusza Pawlika przez duszenie gilotyną.
MMA: 77kg: Michał Szczepański vs Mateusz Firek — wygrana Michała Szczepańskiego przez TKO (ciosy w parterze) – 2 runda 2:18
MMA OPEN: Sławomir Sałek vs Łukasz Kostrzewa — wygrana Sławomira Sałka przez TKO (ciosy w parterze) – 1 runda 0:44
MMA: 66kg: Mateusz Jagielski vs Mateusz Wieczorek — wygrana Mateusza Wieczorka przez poddanie trojkąt rękoma – 3 runda 1:42
MMA: 105kg: Kamil Bazelak vs Piotr Zaborski- wygrana Kamila Bazelaka przez poddanie kimurą 1 runda 0:34
MMA: 84kg catchweight: Marcin Krakowiak vs Paweł Kiecana – wygrana Marcina Krakowiaka przez TKO (ciosy w parterze) – 1 runda 0:20
MMA: 84kg catchweight: Adrian Bober vs Matias Rećko – wygrana Adriana Bobra przez kontuzję 0:37
K-1:75kg: Radosław Kartasiński vs Jacek Misiewicz — wygrana przez jednogłośną decyzję przez Radosława Kartasińskiego ( 10-9, 10-9, 10-9)
K:1: 70kg: Mateusz Olkiewicz vs Jakub Filipek – wygrana przez decyzję na punkty przez Mateusza Olkiewicza (10-9, 9-10, 10-9)

 

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.