STSport

Artur Szpilka jednogłośnie pokonał na punkty Jameela Mclina, jednakże swoje zwycięstwo okupił pękniętą w dwóch miejscach szczęką.Pod koniec szóstej rundy zainkasował od Amerykanina potężne uderzenie, które o niemal nie zmieniło wyniku walki.

Walczyłem z dużymi i silnymi chłopakami i na sparingach i w boksie amatorskim, ale czegoś takiego mocnego jeszcze nigdy nie przyjąłem. Przez moment świat zawirował mi przed oczami. Udało mi się jednak zebrać i opanować sytuację- powiedział Artur Szpilka po zejściu z ringu.

W walce wieczoru Roy Jones Junior pokonał na punkty Pawła Głażewskiego.Polak do szóstej rundy przegrywał zdecydowanie na punkty.Potem udało mu się kombinacją posłać na deski Juniora Jonesa.Amerykanin się jednak pozbierał i przetrwał kryzys i już do końca walki nie dal sobie zrobić krzywdy.
Dla niektórych komentatorów zwycięstwo Roya Jonesa Juniora było kontrowersyjne. Światopogląd ten wziął się z tego powodu,że Jonesa leżał na deskach. Jeden knockdown nie przesadza jednak o wyniku walki. Jones był pięściarzem lepszym, precyzyjniejszym,częściej trafiał.Zwyciężył zasłużenie, chociaż to już cień boksera, który przez 15 lat dominował na ringach będąc niepokonanym.

Po walce na konferencji prasowej Roy Jones Junior powiedział:
– Głażewski walczył lepiej niż kiedykolwiek, nigdy nie widziałem go tak zdeterminowanego. On osiągnie w boksie bardzo dużo, pokazał, że jest mężczyzną, podjął wyzwanie i dał radę. Ja byłem trochę lepszy, ale to świetny pięściarz. Udowodnił, że jego wysokie miejsca w rankingu to nie przypadek.Chętnie dam Głażewskiemu rewanż, ale ja jestem biznesmenem i każda walka musi za sobą nieść korzyści finansowe. Jeśli ktoś przedstawi mi dobrą ofertę drugiej walki z Głażewskim, to zaczniemy rozmawiać. Na razie wolałbym jednak walczyć z Krzysztofem Włodarczykiem, bo on ma pas mistrza świata Cios w szóstej rundzie zaskoczył mnie, padłem na deski, ale szybko doszedłem do siebie. Potem walczyłem trochę ostrożniej, bo wiedziałem co mi grozi, kiedy znowu się odkryję. Czapki z głów przed Pawłem Głażewskim, on dał z siebie wszystko i nie przyniósł nikomu wstydu -powiedział Roy Jones Junior.

Parząc jednak obiektywnie na przebieg walki pomiędzy Pawłem Głażewskim a Royem Jonesem Juniorem należy powiedzieć uczciwie,że czas Amerykańskiego boksera już minął.Zdecydowanie powinien udać się na emeryturę sportową, a nie odcinać kupony od swoje dawnej sławy.W czasach, kiedy Roy Jones Junior wygrywał walkę za walkę Paweł Głażewski nie przetrwał by z nim nawet jednej rundy…

Wyniki gali:

Krzysztof Zimnoch pokonał przez K.O w pierwszej rundzie Adnana Buharalije
Krzysztof Kopytek pokonał na punkty Aliaksandr Abramenka
Rafal Jackiewicz pokonał na punkty Luca Michael Pasqua
Krzysztof Szot  przegrał na punkty z Nate Campbellem
Artur Szpilka  pokonał na punkty Jameela McCline
Paweł Głażewski przegrał na punkty z Royem Jones Jr

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.