STSport

W hali Liceum Ogólnokształcącego w Białogradzie, odbyła się się gala zatytułowana „7runda” w której kibice wszechstylowej walki wręcz zobaczyli 8 pojedynków – trzy amatorskie i pięć zawodowych.

Impreza oscylowała nie tylko w zmagania sportowe, ale także zmagania artystyczne. Za mikrofonem swój pokaz wokalny zaprezentowała Agata Leśniewska, show dały również dziewczyny z Mad Boss Army, pokaz taneczno akrobatyczny zaprezentowały grupy dziecięco – młodzieżowe w koszalińskiego Top Toys. Gościem specjalnym natomiast, był świetnie znany wszystkim kibicom sportów walki w Polsce – Marcin Różalski.

W pierwszym pojedynku gali (kat. do 84 kg, 3×3 min., amatorskie MMA) Michał Licho-Dziejewski (K.O.ZAK Gorzów Wlkp.) pokonał w 2. rundzie Tomasza Bednarka (Ronin Gold Team) przez TKO (przerwanie przez lekarza). Łuk brwiowy Bednarka był tak rozcięty, że konieczne było szycie. W amatorskim MMA, w kat. do 70 kg, Marcin Czyżowski (Ronin Gold Team Białogard) pokonał Marcela Kachela (Mighty Bulls Gdynia) przez techniczny nokaut w 2. rundzie.

W ostatnim starciu ze wstępnej karty (kat. do 84 kg) Samuel Vogt (Berskerkers Team Szczecin) zwyciężył w 2. rundzie Krzysztofa Sowę (AKS Grappling Białogard) przez poddanie (balacha).

W pojedynku w zawodowej formule MMA, do 61 kg, Dawid Romański (AKS Grappling ) okazał się lepszy od Piotra Kamińskiego (ZET Gold Team Drawsko Pomorskie).

W kat. do 88 kg Mateusz Symoczko (RGT Koszalin) nie bez trudności pokonał Mateusza Rybaka (Gorzów Wlkp.).
Symoczko w 2. rundzie powalił rywala, w parterze zasypując gradem ciosów.

W pojedynku wieczoru, w kat. 93 kg, Marcin Łazarz (Team Titan) wygrał z Adamem Kowalskim (Berkut Arrachion Olsztyn) przez poddanie, stosując w 2. rundzie duszenie zza pleców.

Grzegorz Prokop.

Źródło – informacja własna.

Categories: MMA 0 like

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.