STSport

Organizatorzy Dragon Fight Night stanęli na wysokości zadania, organizując 3 edycję zawodów, zarówno w kwestii oprawy swojej imprezy jak i zestawień sportowych. Gala obfitowała w występy wokalne znakomitych artystów, a nawet zespołu rockowego, odbyła się także licytacja rękawic podpisanych przez Marcina Różalskiego, wraz ze zdjęciem na cele ochrony zwierząt, transmisja na żywo wraz z komentowaniem walk prowadzona była na Fan Page organizacji. Kwestia oprawowa, show jakie stworzyli organizatorzy i poziomu emocji sportowych daje mi subiektywną podstawę do stwierdzenia, że organizacja Dragon Fight wskakuje do TOP 5 polskich federacji MMA.

Przechodząc ściśle do zestawień sportowych, to pierwsza część zawodów była zaplanowana na starcia amatorskie, zarówno w formule K1 jak MMA. W tej części zawodów np. bardzo emocjonująca była np. walka kobiet – 18 letniej Natalii Jędrysiak, podopiecznej Mateusza Śniadały z Wyszkowa i Aleksandry Wypych fighterki Shark Top Team Łódź. Starcie dynamicznie i agresywnie rozpoczęła Natalia spychając do defensywy Olę, kilka razy mocno trafiając Łódzką zawodniczkę, ze strony Jędrysiak zdarzyło się nawet nieprzepisowe kolano, za co została ukarana punktem. Wkrótce walka przeniosła się do parteru, gdzie zadając ciosy z góry Natalia Jędrysiak była bliska skończenia walki przed czasem. Gong uratował Aleksandrę, ale zawodniczka z Wyszkowa z biegiem walki, z upływem kolejnej rundy traciła na siłach, pojedynek mógł zakończyć się na korzyść Aleksandry Wypych. Ostatecznie, zawodniczce Shark Top team nie udało się jednak odrobić strat i przegrała przez jednogłośną decyzję sędziowską. Brawa dla obu zawodniczek, dla Aleksandry za serce do walki oraz wytrzymałość, a dla Natalii za świetny pojedynek i zwycięstwo. Poniżej wyniki walk amatorskich:

57 kg: Natlia Jędrysiak pokonała Olę Wypych przez jednogłośną decyzję, Runda 3, 5:00
84 kg: Łukasz Izydorski pokonał Witka Wyrzykowskiego przez KO (sierpowy), Runda 1
61 kg: Arkadiusz Keller pokonał Maksymiliana Podgórskiego przez TKO (ciosy w parterze), Runda 3
77 kg: Bartosz Przywoźny pokonał Deni Aseava przez poddanie (gilotyna), Rudna 1
70 kg: Łukasz Załęski pokonał Denysa Kaponkina przez niejednogłośną decyzję, Runda 3, 3:00

W pojedynkach zawodowych, błyskawicznym zakończeniem wykazał się Łukasz Izydorski który znokautował Witka Wawrzykowskiego w 14 sekund. Nikt jednak nie spodziewał się, że na gali będzie jeszcze szybszy nokaut, a jego autorem był Bogdan Bulecki który znokautował Ukraińca, Michaila Kurcza…UWAGA – w 4 sekundy !! Ukrainiec chciał rozpocząć walkę od efektywnego „latającego frontalnego kopnięcia” idealnie nabijając się na potężny prosty Bogdana. Zawodnik przez dłuższy czas leżał nieprzytomny, sprawa wyglądała dość poważnie, trybuny ucichły, Kurcz jednak wstał i z pomocą kolegów opuścił oktagon Dragon Fight przy oklaskach widowni.

3-cie pod rząd zwycięstwo odniósł zawodnik Grapller Grudziądz Kacper Miąsko (3-4), który po bardzo dobrej walce pokonał Sławomira Szczepańskiego(3-8) w 1 rundzie przez duszenie gilotynowe. Kacper szybko i dość efektownie sprowadził walkę do parteru i tam kontrował sytuację, choć przez moment Miąsko spadł zza pleców Szczepańskiego próbując założyć gilotynę, przez chwilę tracąc pozycję dominującą. Przez chwilę, bo zawodnik z Grudziądza szybko odbudował pozycję i w końcu skutecznie poddał Szczepańskiego.

Doświadczony Grzegorz „Gusiek” Białas zmierzył się z Obrahimem Barkhinoevem. Obrahim zaczął pojedynek od wysokiego kopnięcia, Gusiek skutecznie uciekł, odpowiadając tym samym swojego rywalowi. Po paru chwilach walka została sprowadzona do parteru, skąd Barkinoevem poddał Białasa skrętówką, w 49 sekundzie pierwszej rundy, choć Gusiek wykazał się silnym charakterem, długo się nie poddając, próbując wyjść z opresji.

Walką wieczoru zaś, był pojedynek Karola Linowskiego (4-2) z Krystianem Bielskim(3-0) z Grappling Team Mława, gdzie po niejednogłośnej, kontrowersyjnej decyzji sędziowskiej zwyciężył Krystian Bielski. Poniżej pełna wyniki pojedynków zawodowych.

Walka wieczoru:
84 kg: Krystian Bielski (3-0) pokonał Karola Linowskiego(4-2) przez niejednogłośną decyzję

Walki zawodowe:
75 kg: Ibrahim Barkinoev(6-2) pokonał Grzegorza Białasa(8-15) przez poddanie (skrętówka), Runda 1
61 kg: Kacper Miąsko(3-4) pokonał Sławomira Szczepańskiego(3-8) przez poddanie (gilotyna), Runda 1
81 kg: Rafał Sępkowski(4-5) pokonał Marka Frankowskiego (0-1)przez poddanie (duszenie zza pleców)

77 kg K-1: Paweł Kryński pokonał Łukasza Niewiarowskiego przez KO, Runda 2                                                   70 70kg: Bogdan Bulecki pokonał Michaila Kurcha (0-1) przez KO (uderzenie), Runda 1

Grzegorz Prokop

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.