STSport

Gokhan Saki jest synem tureckich emigrantów. Urodził się 8 października 1983 w Holandii. Treningi rozpoczął w wieku 10 lat, a wieku 18 lat został Mistrzem Holandii w Muay Thai.

W 2002 roku dołożył do tego jeszcze tytuł Mistrza Europy, a w 2003 roku Mistrza Świata Muay Thai. W 2006 roku zadebiutował w organizacji K-1 zajmując drugie miejsce K-1 World GP w Amsterdamie.W 2008 roku „The Rebel” został Mistrzem Świata WFCA w wadze superciężkiej i w tym samym roku zwyciężył w turnieju K-1 World GP na Hawajach. W 2011 roku był triumfatorem Ultimate Glory World Series.

Gokhan Saki w K-1 stoczył 97 walk z czego 79 wygrał i 17 przegrał. Ten niewysoki zawodnik,mający zaledwie 182 cm,ważący 98kg jest czołowym fighterem świata. Walczy niezwykle efektownie i często w ringu nokautuje prawdziwych olbrzymów. Jest bardzo dobrym technicznie zawodnikiem i z jednego ruchu na drugi błyskawicznie potrafi zmienić technikę walki. Balans, siła i szybkość Sakiego sprawiają,że jego przeciwnicy czują się z nim w ringu, jakby byli w piekle.

Zobaczcie Highlights z jego walk…

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.