STSport

Kolejnym świetnie zapowiadającym się pojedynkiem w formule K-1 jaki pragniemy zapowiedzieć na najbliższej gali FEN 12 Feel The Force we Wrocławiu będzie starcie dwóch utytułowanych kickboxerów: zawodowego mistrza Europy Wojciecha Wierzbickiego i mistrza Beneluxu Kamila Jenela. Pojedynek w dniu 20 maja, w legendarnej Hali Stulecia, odbędzie się w kategorii do 77 kilogramów.

Wojciech Wierzbicki vs Kamil Jenel

Wojciech Wierzbicki ze Zgorzelca ma 27 lat i dwukrotnie już występował na arenie FEN pokonując na punkty Portugalczyka, Janu Malkriado Cruza i doświadczonego, cenionego Mistrza Polski, Łukasza Rambalskiego. Zawodnik ze Zgorzelca był także Zawodowym Międzynarodowym Mistrzem Polski K-1, a największy personalny sukces jaki odniósł to zdobycie, a następnie obroniona tytułu Mistrza Europy WAKO Pro. Brał także udział w międzynarodowym turnieju Grand Prix Russia K-1 w 2013 roku i dotarł tam do półfinału ulegając tylko wielokrotnemu mistrzowi świata Dmitry’emu Valentowi. Wierzbicki reprezentuje klub CSW Kick-Fighter Zgorzelec.

30-letni Kamil Jenel debiutuje w Fight Exclusive Night, ale ma bogatą karierę zawodową. Trenował i toczył swoje pojedynki w europejskiej Mekce Kickboxingu czyli w Holandii. Tam pokazał się bardzo dobrze w międzynarodowej rywalizacji. Potwierdził to w Belgii, gdzie w 2014 roku został mistrzem Beneluxu w wadze średniej. Także w krajowej i międzynarodowej rywalizacji w Polsce Jenel wypada bardzo dobrze pokonując polskich i zagranicznych rywali. W ostatniej walce pokonał na punkty znanego Pavla Oboznego. Jenel reprezentuje klub Paco Team Katowice.

Mamy nadzieję, że pojedynki jakie widzowie obejrzą 20 maja 2016 roku przejdą do historii polskich Sztuk Walki. To będzie pełen emocji wieczór twardych walk Kickboxingu i MMA. Na pewno zapisze się on w pamięci kibiców. Nie powinno Was tam zabraknąć!

Bilety na galę FEN 12 Feel The Force można już kupować w serwisie Eventim.pl (kliknij tutaj) oraz KupBilet.pl (kliknij tutaj). Bilety VIP i bilety grupowe można rezerwować pod nr tel. 601 877 229.

FEN

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.