STSport

Na gali Warriors of life Championship 3 „Knockaut” w Wiśniowej Górze, dojdzie do ciekawego pojedynku MMA pomiędzy pochodzącym z Kielc Mateuszem Firkiem, a fighterem z Katowic Michałem Szczepańskim. Pojedynek został zakontraktowany na 3 rundy po 5 minut, w limicie wagowym do 77kg.

Mateusz Firek jest wychowankiem klubu Copacabana Kielce, podopiecznym trenera Ignacego Wikło, w przygotowaniach do pojedynków Mateuszowi pomaga także Przemysław Kmiecik. Firek prowadzi również sekcję BJJ i MMA w swej rodzinnej miejscowości o nazwie „Legiony Mniów”.

Styl bazowy kieleckiego fightera to brazylijskie Jiu Jitsu i to na tej płaszczyźnie „Jenek” bo taką ma ksywkę Mateusz, święcił swe dotychczasowe największe sukcesy, a posiada ich całkiem sporo:

VI Mistrzostwa Polski NO GI Jiu Jitsu 2016 – 1 Miejsce
IV Mistrzostwa Polski NO GI Jiu Jitsu 2014 – 3 Miejsce
III Ogólnopolski Turniej NO GI Bielawa 2013 – 3 Miejsce

Widać zatem, jak Mateusz rozwijał się przełomie lat, żeby w końcu stanąć na najwyższym stopniu podium zdobywając tytuł mistrza Polski w Brazylijskim Jiu-Jitsu. Sukcesy na płaszczyźnie parterowej nie zabrały jednak motywacji „Jenkowi” aby odnosić je również w walce wielopłaszczyznowej – MMA, w której to kielecki zawodnik zdobył Puchar Polski południowej na zawodach ALMMA Kraków w 2016 roku, oraz 1 miejsce na turnieju amatorskiej ligi MMA w Jurkowie 2017roku. Rekord amatorskich starć Firka wynosi 5-2.

Jego rywal Michał Szczepański to zawodnik z Katowic, który wystąpił już dwukrotnie na zawodowych galach MMA. Najpierw zwyciężył z Sebastianem Waocznym przez decyzje, na gali House of Gladiators. W drugim pojedynku zaś, odprawił efektownie Piotra Sikorskiego przez duszenie w drugiej rundzie, na 2 odsłonie gali Warriors of life Championship, a 9 Grudnia przegrał na zawodach amatorskiej ligi MMA z Igorem Stefaniukiem. Szczepański obecnie reprezentuje klub MMAtadores Katowice pod wodzą Tomasza Jeruszki, a jego amatorski rekord jak podaje Amatorska Liga MMA – to 2 wygrane i 6 przegranych.

Pojedynek zatem prezentuje się bardzo ciekawie, na korzyść Szczepańskiego napewno przemawia doświadczenie w zawodowych galach, Firek za to na swoim koncie ma wiele sukcesów amatorskich. Kto jednak wygra ten pojedynek dowiecie się na gali WLC 3 w Wiśniowej Górze 17 marca. Start od godziny 20.

https://www.facebook.com/events/1775363775809067/

 

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.