STSport

Kolejny pojedynek na gali Warriors life Championship 3, 17 marca został zakontraktowany. Bohaterami walki będą: doświadczony zawodowy bokser mający na swoim koncie 15 zawodowych starć w „szermierce na pięści”, oraz 4 zawodowe starcia w MMA -Mateusz Gątek oraz fighter wywodzący się z K1 – Mateusz Pawlik, mający na swoim koncie zwycięstwa w amatorskich turniejach MMA i K1, aktualnie dzierżący tytuł mistrza Polski w formule amatorskiej MMA.

Mateusz Gatek wywodzi się z boksu, obecnie jest podopiecznym Tomasza Jeruszki z klubu MMAtadores Katowice. Co do samego boksu, przegrał 10 zawodowych pojedynków, 5 zaś zwyciężył m.in z Mateuszem Nawrockim na gali Tomasza Babilońskiego w Legionowie. W MMA dotychczas stoczył 4 pojedynki zwyciężając z Łotyszem Andrejvsem Grigorjevsem (1-2) na gali w Rydze WFCA przez poddanie, oraz wygrywając w swoim dotychczas ostatnim pojedynku z Sergieyem Ginderem (0-1) na gali Roberta Nossola Young Blood Night 8 w Niemczech, wcześniej przegrywając z walkę wieczoru z Tomaszem Cimochem(3-2) na gali Exlusive Night w Wasilkowie oraz przez poddanie z zawodnikiem znanym z walk dla FEN – Filipem Tomczakiem(6-1) na 6 odsłonie gali sportów walki w Międzychodzie.

Mateusz Pawlik to zawodnik AGOGA Gym Lębork, trenuje również w klubie Baltic Fighters, posiada tytuł amatorskiego mistrza Polski w MMA.  Zawodnik posiada spore doświadczenie w formule amatorskiej z sukcesami, walki na amatorskiej lidze MMA, oraz na swoim koncie ma wiele turniejów w formule K1. Starcie z Gatkiem będzie jego zawodowym debiutem w formule MMA.

Zatem na gali WLC 3 Knockaut szykuje się prawdziwa konfrontacja sztuk walki, pojedynek boksera z kickboxerem na płaszczyźnie wszechstylowej walki wręcz. Pojedynek został zakontraktowany na 3 rundy po 5 minut w limicie wagowym do 84 kilogramów. Gala WLC Knockaut, odbędzie się na Arenie Andrespol w Wiśniowej Górze 17 Marca. Start od godziny 20.

Grzegorz Prokop

 

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.