STSport

Promotorzy federacji Warriors of life Championship nie próżnują i zakontraktowali następne starcie na swojej trzeciej odsłonie gali.

Adrian Kępa to fighter MMAtadores Katowice, podopieczny Tomasza Jeruszki. Na swoim koncie ma 6 walk w zawodowym MMA, wygrywając połowę swoich pojedynków. Debiutował na gali Battle od Champions w Zamościu w 2013 roku, gdzie dał się pokonać przez techniczny nokaut Sylwestrowi Borysowi(9-5) z Berkut Arrachion Olsztyn. Na swój drugi zawodowy pojedynek Adrian czekał niemal 3 lata, jednakże również nie udało mu się zwyciężyć, albowiem przez decyzję przegrał z Bartoszem Klasem(2-0) z Gdyni na gali w Czechach – Slava Bojano. Kolejne 3 starcia Kępa już wygrywał, wszystkie kończąc przed czasem. Najpierw na gali Time of Masters w Siemianowicach z Girkihianem Khumarzeavem(0-2) przez poddanie narożnika, następnie na słowackiej gali Victory Fighting Championship League poddał Mikhayla Lakusta (0-1) pod koniec 3 rundy, następnie wygrywając na gali Young Blood Night MMAtrix w Kędzierzynie Koźlu, pokonując miejscowego zawodnika Kamila Plocha (0-1). Swój ostatni pojedynek Adrian stoczył przed tygodniem, gdzie przegrał przez duszenie, po zaciętym pojedynku na gali DKW Fight Night 1 w Chełmie z Mansurem Abdurzakovem. Pojedynek z gali DKW już dostępny w sieci.

Łukasz Kaśniewski natomiast, to zawodnik doświadczony, pochodzący z Łodzi, trenujący na codzień w klubie Fight Club Łódź. Ze swoich 9 zawodowych pojedynków wygrał 3, debiutując już w 2009 roku na litewskiej gali Bushido – King of the Kings gdzie przegrał z Daunatasem Birovasem(6-1), za to już w drugim pojedynku na gali FAL 1 pokonał Węgra Daniela Gacsa (0-1). Na swoim koncie Kaśniewski ma również zwycięstwo z takim asem, jakim jest zawodnik KSW Roman Szymański na gali Poznański Fight Night w 2013 roku (nokaut), później jeszcze wygrywając z Francuzem – Issa Ismailovem na gali International Shidokan we Francji przez decyzję. Łódzki Fighter jednak jak przegrywał, to z solidnymi zawodnikami, a w dwóch ostatnich starciach musiał uznawać wyższość swoich przeciwników na galach Roberta Nossola – Young Blood Night odsłona 9 w Niemczech z Brazylijczykiem Wylsonem Monteiro Francisco (5-4) przez TKO w pierwszej rundzie, oraz w Kędzierzynie Koźlu YBN MMAtrix – z Igorem Wojtasem (7-4) decyzją sędziowską.

Pojedynek zatem ciekawy, zakontraktowany w limicie wagowym do 66kg 3x5minut, ale pytanie na chwilę obecną pozostaje retoryczne – którego to zawodnika ujrzymy rękę w górze przy werdykcie? Dowiemy się 17 Marca na 3 odsłonie gali WLC „Knockaut”. Start od godziny 20.

Grzegorz Prokop

 

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.