STSport

Amerykańska stacja telewizyjna ESPN uznała zwycięstwo Władimira Kliczki nad Bułgarem Kubratem Pulewem nokautem roku 2014 na zawodowych ringach. Ukraiński bokser zwyciężył w piątej rundzie walki, która odbyła się w połowie listopada w Hamburgu.

Mariusz Wach vs Władimir Kliczko

38-letni Kliczko, były pięściarz Gwardii Warszawa, odniósł swoje 63. zwycięstwo w karierze, w tym 53. przed czasem (na koncie ma trzy porażki; ostatnią 10 lat temu). Po raz 17. bronił pasa mistrza świata. W jego dorobku są trofea federacji: IBF, WBO oraz WBA (tzw. superczempiona) i mniej prestiżowej IBO.

Kolejny pojedynek ukraiński pięściarz ma stoczyć 25 kwietnia 2015 roku w Nowym Jorku, a wśród jego potencjaWładimir Kliczko został królem nokautulnych rywali wymienia się m.in. Meksykanina Andy’ego Ruiza Jr. (25-0) i Amerykanina Bryanta Jenningsa (19-0).
W 2013 roku ESPN najlepszym nokautem stacja ESPN ogłosiła wygraną pochodzącego z Haiti reprezentanta Kanady Adonisa Stevensona w walce w obronie tytułu czempiona WBC w kategorii półciężkiej z Chadem Dawsonem (USA).
Natomiast za sezon 2014 ESPN mianem najlepszego boksera wyróżniła mistrza świata WBO w wadze lekkiej Amerykanina Terence’a Crawforda, zaś za największy talent uznała Portorykańczyka Feliksa Verdejo.

źródło: PAP

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.