STSport

17 listopada 2012 roku w Montrealu w Kanadzie odbyła się gala UFC 154 podczas której w walce wieczoru zmierzyli się George St-Pierre i Carlos Condit.

  UFC 154 Wyniki: St-Pierre vs Condit

UFC 154 Wyniki: St-Pierre vs Condit

St-Pierre powrócił do oktagonu po 19 miesiącach przerwy spowodowanej kontuzją kolana. W czasie tej długiej nieobecności Kanadyjczyka Condit pokonał na punkty Nicka Diaza i zdobył tytuł tymczasowego mistrza UFC. Walka na gali UFC 154 miała być unifikacją tytułu mistrzowskiego.
Pierwsza runda należała całkowicie do „Rusha”, który trafiał w stójce Amerykanina, kiedy chciał, a potem po efektownym obaleniu przeniósł walkę do parteru, gdzie rozbijał uderzeniami swojego rywala.
W drugiej rundzie mieliśmy taki sam obraz walki, najpierw wymiany w stójce, potem obalenie St-Pierre’a i walka w parterze.
W trzeciej rundzie na chwilę zyskał przewagę Condit trafiając Kanadyjczyka wysokim high-kickiem w głowę po którym „Rush” znalazł się na ziemi. Amerykanin próbował wykorzystać ta okazję i skończyć St-Pierra uderzeniami w parterze, jednakże Kanadyjczyk szybko odwrócił sytuację w walce, uciekł z niedogodnej dla siebie pozycji i do końca rundy całkowicie dominował.
Czwarta runda przebiegała również pod dyktando St-Pierre.
W piątym starciu Condit nie był wstanie już nic zrobić, aby tą walkę wygrać. St-Pierre poczekał na dogodną sytuację do obalenia i przeniósł walkę do parteru, gdzie do końca rundy obijał Amerykanina.

Walkę wygrał jednogłośnie na punkty George St-Pierre,a pozytywny doping jaki serwowała mu Kanadyjska publiczność wyglądał niemal jak jakieś święto narodowe Kanady. Stracie pomiędzy tymi dwoma gladiatorami było bez wątpienia walką wieczoru i jednym z najlepszych pojedynków tego roku. St-Pierre potwierdził swój mistrzowski status walcząc z jednym z najtrudniejszych rywali w swojej karierze.

Główna karta
Georges St-Pierre pok. Carlos Condit przez jednogłośną decyzję
Johny Hendricks pok. Martin Kampmann przez KO w pierwszej rundzie
Francis Carmont def. Tom Lawlor przez decyzję
Pablo Garza def. Mark Hominick przez jednogłośną decyzję
Rafael dos Anjos pok. Mark Bocek przez jednogłośną decyzję

Undercard
Patrick Cote def. Alessio Sakara przez dyskwalifikację
Cyrille Diabate pok. Chad Griggs przez poddanie (rear-naked choke)
Antonio Carvalho def. Rodrigo Damm przez decyzję
John Makdessi def. Sam Stout przez jednogłośną decyzję
Def Riddle Matthew. John Maguire przez jednogłośną decyzję
Ivan Menjivar def. Azamat Gashimov przez poddanie (balacha)
Darren Elkins def. Steven Siler przez jednogłośną decyzję

Walka z Nicka Ring z Costa Philippou została odwołana z powodu choroby Ringa.

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.