STSport

CBŚP rozbił grupę przestępczą działającą na ogromną skalę. Przestępcy przemycili ponad 40 kg kokainy i 200 kg haszyszu, a w multigang zaangażowani byli znani zawodnicy sportów walki i policjanci. Akcję rozbicia grupy przeprowadziło ponad 300 funkcjonariuszy, dokonując aresztowania 21 osób. Wśród nich był polski zawodnik MMA Michał M.

W środę pojawiła się informacja o zatrzymaniu przez CBŚP jednego z najbardziej znanych polskich zawodników KSW Michała M., z Berserkers Team Szczecin.
Śledczy zdradzili więcej szczegółów operacji rozbicia narkotykowej grupy przestępczej.
Rozbiliśmy typowo grupę multiprzestępczą. Jej członkowie zajmowali się jednak głównie przemytem kokainy z Aruby, haszyszu, jak też handlem tytoniem i nielegalnymi papierosami. W akcji zatrzymań wzięło udział 300 funkcjonariuszy, którzy jednocześnie weszli do 40 miejsc w czterech województwach: zachodniopomorskim, dolnośląskim, mazowieckim i wielkopolskim — powiedziała w rozmowie z tvp.info kom. Agnieszka Hamelusz, rzeczniczka CBŚP.
Gang był rozpracowywany od niespełna roku, a na jego trop natrafiono podczas ścigania przemytników kokainy. Ich źródło wskazał szlak przerzutowy, a także kurierów, którzy przemycali narkotyki tzw. metodą na połyk, przewożąc w ten sposób od kilku do kilkunastu pakietów z czystą kokainą.
Dodatkowo w trakcie czynności śledczych prokuratura doprowadziła do ekshumacji mężczyzny, który zmarł w lutym 2012 po przylocie z Aruby na Morzu Karaibskim. W jego żołądku i jelicie grubym znaleziono 12 pakietów zawierających 740 gramów czystej, płynnej kokainy.
Oprócz kokainy, jak ustaliło CBŚP, grupa przemytnicza zajmowała się wprowadzeniem do obrotu haszyszu, a także handlem tytoniem i papierosami bez akcyzy. Zdaniem śledczych gang starał się przejąć handel narkotykami w Szczecinie, w którym od kilkunastu miesięcy trwa wojna o wpływy w półświatku.
W grupę przestępczą zaangażowani byli znani zawodnicy sportów walki, w tym wspomniany wcześniej Michał M. Z gangiem współpracowali także także dwaj czynni policjanci i jeden emerytowany funkcjonariusz. Ich zadaniem było ostrzeganie przestępców przed działaniem stróżów prawa.
Policjanci zabezpieczyli w trakcie przeszukań domów i kryjówek zatrzymanych przestępców luksusowe samochody, ponad 117 tys. zł w gotówce, czy zegarki i złoto.
Prokuratura Okręgowa w Poznaniu skierowała wniosek o areszt wobec 18 osób.
Zatrzymanym zarzucono między innymi przemyt co najmniej 40 kilogramów kokainy o wartości czarnorynkowej 14 milionów złotych i 200 kg haszyszu. Straty Skarbu Państwa z tytułu obrotu tytoniem i papierosami bez polskich znaków akcyzy wyniosły ponad 17 mln złotych — dodała rzeczniczka CBŚP
Zapowiadane są w tej sprawie kolejne zatrzymania.
ak/tvp.info

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.