STSport

Eddie Sanchez, 29-letni Amerykanin, który walczył między innymi w federacjach UFC, Bellator, a ostatnio Titan Fighting Championship jest kolejnym zawodnikiem, który będzie walczył na gali MMA Attack 2. Skrzyżuje rękawice z najlepszym polskim zawodnikiem wagi ciężkiej – Damianem Grabowskim.

Jeszcze w szkole średniej Eddie Sanchez był bliższy kariery zawodowego baseballisty. Jednak w wieku 20 lat spowodowała po alkoholu poważny wypadek samochodowy, który uniemożliwił mu podążanie tą drogą. Sportu jednak nie porzucił i zajął się sportami walki. W 2005 roku zadebiutował na zawodowym ringu MMA. Początek jego kariery był imponujący wygrał 5 walk z rzędu, następnie podpisał kontrakt z UFC. Tam w debiucie mierzył się z  Mario Neto, którego znokautował na początku drugiej rundy. W następnej walce po raz pierwszy zaznał goryczy porażki. Jednak nie z byle kim, bo pokonał go debiutujący wówczas w UFC Mirko „CroCop” Filipović. W UFC stoczył w sumie sześć pojedynków, z których trzy wygrał i trzy przegrał.

Po opuszczeniu Ultimate Fighting Championship spróbował swoich sił w Bellatorze, gdzie wygrał dwie walki. Ostatni raz walczył we wrześniu 2011 roku. Na gali Titan Fighting Championship wygrał po niejednogłośnej decyzji z Brettem Rogersem. W zawodowej karierze stoczył w sumie 18 pojedynków – 13 wygrał, 5 przegrał.

Amerykanin zmierzy się na gali MMA Attack 2 z uważanym za najlepszego polskiego zawodnika wagi ciężkiej  – Damianem Grabowskim. Popularny „Polish Pitbull” już drugi raz będzie się bił na gali tej federacji. W listopadzie 2011 roku wygrał po efektownej gilotynie z  Joaquimem Ferreirą.

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.