STSport

Za trzy dni Międzynarodowy Mistrz Federacji KSW w wadze półciężkiej, Jan Błachowicz wylatuje do Stanów Zjednoczonych. Przez najbliższy miesiąc będzie przygotowywać się tam do walki na gali KSW20, która 15 września odbędzie się w Ergo Arenie Gdańsk/Sopot. Błachowicz w tej chwili załatwia ostatnie sprawy przed wylotem, lecz znalazł chwilę czasu na rozmowę z nami. Co mówi o swoim rywalu? Skąd u niego zainteresowanie podziemiami w Cieszynie? To wszystko w wywiadzie poniżej.

Jak przygotowania przed wylotem do USA?
– Dziękuję bardzo dobrze. W czwartek razem z Piotrkiem Strusem lecimy do Ameryki trenować z Krzyśkiem Soszyńskim.
Powiedz proszę, jak nawiązaliście współpracę z Krzyśkiem Soszyńskim? Czyżby miało to miejsce na KSW19?
– (śmiech) Dokładnie tak jak mówisz. Krzysiek był w Polsce, w wolnych chwilach pogadaliśmy sobie o treningach, ewentualnym przylocie do niego i stało się, lecimy trenować.
Czy logistycznie też wam będzie pomagać?
– Już nam pomógł. Będziemy mieszkać u chłopaków, którzy trenują u niego w klubie, a więc będzie sportowa atmosfera, będziemy jeździć razem na treningi.
Czas do gali spędzisz w USA, wrócisz na samą walkę. Nie będzie do ciebie dostępu. Co w takim razie możesz powiedzić o swoim przeciwniku i jaki masz game plan na walkę z Houstonem Alexandrem?
– Wchodzę do ringu i wojna! Na pewno podejmę walkę w stójce. Jeśli ktoś uważa, że będę się bał i sprowadzę walkę do parteru, bo tam zakończę ją szybciej to jest w błędzie. Lubię walczyć w stójce, lubię tą płaszczyznę walki. Jeśli poczuję zagrożenie w stójce, że będę musiał ratować się parterem to na pewno to zrobię.
Na koniec chciałbym zapytać ciebie o Stowarzyszenie Cieszyńskie Podziemie. Powiedz proszę kilka słów o tej inicjatywie.
– Cieszyńskie podziemia! O tym będzie wkrótce głośno. Będziemy eksploatować cieszyńskie podziemia, które w latach 1500 – 1800 powstawały i są dotąd nie zbadane. My to zrobimy.
Skąd fundusze na tak szeroko idące przedsięwzięcie?
– Mamy nadzieję, że pomoże nam miasto, na pewno będziemy musieli dołożyć również z własnych funduszy, a będziemy chcieli żeby i Unia Europejska się dołożyła.
Skąd takie hobby?
– Od małolata lubiłem takie rzeczy, łazić, zwiedzać. Teraz jest troszeczkę więcej lat, inne myślenie i można profesjonalnie do tego podejść. Mamy fajną ekipę, która ma takie same zainteresowanie podziemiami, a więc będziemy działać.
Nie będę przedłużać. Dzięki Janek za rozmowę i powodzenia w USA.
– Pozdrawiam wszystkich fanów. Kupujcie bilety i 15 września widzimy się w Ergo Arenie Gdańsk/Sopot!

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.