STSport

Były mistrz PRIDE w wadze średniej Wanderlei Silva stanie naprzeciw byłego mistrza WEC w wadze półciężkiej Briana Stanna. Pojedynek będzie głównym wydarzeniem wieczoru, co oznacza, że jest on przewidziany na 5 rund. Warto wspomnieć, że walka odbędzie się w kategorii półciężkiej – obaj zawodnicy nie toczyli pojedynków w tej wadze od dwóch lat.

Wanderlei Silva

Wanderlei Silva

Popularny „The Axe Murderer” był niegdyś uważany za najgroźniejszego zawodnika na świecie. Liczne zwycięstwa przez nokaut wyrobiły mu olbrzymią bazę fanowską, która mimo iż Brazylijczyk nie jest już tym samym zawodnikiem co kiedyś, to zawsze wiernie kibicuje swojemu idolowi. Kariera Silvy w UFC przeplata się wygranymi i przegranymi. W 2010 zrezygnował z pojedynków w wadze półciężkiej i zadebiutował w kategorii średniej, pokonując przez decyzję Michaela Bispinga. Następnie został szybko znokautowany przez Chrisa Lebena, potem przyszło zwycięstwo nad Cungiem Le, a potem kolejna porażka z Richem Franklinem. Silva ma już 36 lat, także następny rok może być dla jego kariery ostatnim.

Brian Stann jest z kolei uważany za mocnego uderzacza. Jest obok Andersona Silvy jedyną osobą, która znokautowała Chrisa Lebena, o którym się zwykło mówić, że ma szczękę z granitu. Stann jest porządnym zawodnikiem, jednak do aspiracji tytułowych zawsze mu czegoś brakowało. W 2011 przegrał z Chaelem Sonnenem przez poddanie, a we wrześniu tego roku poniósł porażkę z Michaelem Bispingiem przez decyzję. Oba pojedynki mogłyby prawdopodobnie posłać go do walki o pas.

Gala UFC on Fuel TV 8 odbędzie się 2 marca 2013 r. w Saitamie. Oprócz pojedynku Silva-Stann zapowiedziane jest też starcie byłego mistrza PRIDE Takanori Gomiego z Diego Sanchezem, walka w wadze półśredniej pomiędzy bardzo dobrym Dong Hyun Kimem, a dysponującym potężnym uderzeniem Siyarem Bahadurzadą, pojedynek Rikiego Fukudy z Bradem Tavaresem oraz starcie Cristiano Marcello ze znanym z KSW Kazukim Tokudome

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.