STSport

28 listopada na ringu w Dusseldorfie Tyson Fury (25-0, 18 KO) sprawił jedną z największych bokserskich sensacji minionej dekady, pokonując niezwyciężonego od ponad 11 lat mistrza świata wagi ciężkiej Władimira Kliczkę (64-4, 53 KO). Pięściarze w przyszłym roku spotkają się po raz drugi i wszystko wskazuje na to, że tym razem to Fury zaboksuje przed swoją publicznością.

kliczko_fury

– Rewanż odbędzie się w okresie kwiecień – czerwiec. Decyzja co do dokładnej lokalizacji nie została jeszcze podjęta, ale jestem przekonany, że będzie do Wielka Brytania – powiedział Kliczko w rozmowie z portalem vringe.com.

– Składa się na to m.in. kurs euro w stosunku do funta i oczywiście fakt, że to Fury jest teraz mistrzem a ja pretendentem. Nie mam nic przeciwko boksowaniu w jego ojczyźnie – stwierdził „Dr Stalowy Młot”.

Stawką rewanżowej potyczki Kliczki z Furym nie będą już trzy mistrzowskie pasy jak za pierwszym razem, a jedynie dwa – WBO i WBA. Trofeum IBF zostało Brytyjczykowi odebrane, gdy zadeklarował on, że chce się wywiązać z kontraktu na listopadowy bój z Ukraińcem i dać mu rewanż zamiast w pierwszej kolejności zmierzyć się z obowiązkowym challengerem International Boxing Federation Wiaczesławem Głazkowem.

źródło:vringe.com/ringpolska.pl

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.