STSport

Niezłomność, hart ducha i determinacja w dążeniu do celu – można by tu użyć jeszcze wielu ładnych słów, ale i tak nie odzwierciedlą one charakteru Kyle’a Maynarda. Pochodzący ze Stanów Zjednoczonych 29-latek znany jest głównie miłośnikom dyscypliny znanej jako MMA.

Spośród innych zawodników uprawiających ten widowiskowy sport, Amerykanina odróżnia to, że jest niepełnosprawny – nie ma rąk ani nóg. Kyle Maynard cierpi na tzw. amputację wrodzoną. Urodził się bez dłoni, przedramion, a jego nogi kończą się na wysokości kolan
W 2005 Maynard rozpoczął treningi MMA, 25 kwietnia 2009 roku w Arena w Auburn, Alabama stoczył nieformalną walkę w formule Semi Pro MMA z Bryanem Fry (2-1 Semi Pro). Pojedynek przegrał z tym dużo bardziej doświadczonym zawodnikiem, a przede wszystkim w pełni sprawnym człowiekiem. Walka nie zakończyła się jednak przed czasem, ale po dwóch rundach jednomyślną decyzją na punkty 30-27.

Kyle Maynard oprócz walki w MMA dokonał innej niemożliwej rzeczy. Wspiął się na Kilimandżaro nie korzystając ze sztucznych kończyn. Jedynym elementem wyposażenia, który go chronił przed urazami i otarciami była guma podobna do tej, którą stosuje się do wyrobu opon do kół rowerowych. Na jego potrzeby przystosowano też specjalny sprzęt alpinistyczny, który jest niezbędny podczas podobnych wypraw. W sumie Maynard wspiął się 19340 stóp w przeciągu 10 dni.

źródło i foto: niewiarygodne.pl, sherdog.com, wikipedia.

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.