STSport

1 czerwca 2014 roku minie 10 lat, od kiedy strongman i karateka Kamil Bazelak zajął się działalnością charytatywną. W 2004 roku Bazelak po raz pierwszy wystąpił charytatywnie z pokazami strongman z okazji Dnia Dziecka na łódzkim Arturówku dla dzieci z zespołem Downa.

Przez całą dekadę „Vanderlei” wziął udział łącznie w 83 imprezach charytatywnych. Były to pokazy z okazji Dnia Dziecka w Kawęczynie, Łodzi i wielu innych miastach. Kamil Bazelak dawał wykłady i pokazy w Ośrodkach Szkolno -Wychowawczych, w szkołach podstawowych, gimnazjach i liceach, brał udział w meczach charytatywnych, pokazach karate i strongman, prowadził zajęcia dla dzieci głuchych i niedosłyszących, dawał przedmioty na licytacje dla chorych dzieci, wspomagał bezdomne zwierzęta, apelował w sprawie zaginionych, wspomagał paczkami sklep charytatywny w Mławie, brał udział w patrolach Grupy Zalewski Patrol, które pomagają bezdomnym, a także marszach przeciwko przemocy i narkotykom, uczestniczył w Kampanii Białych Serc, był jurorem na imprezach charytatywnych FIS dla dla dzieci. Teraz po raz pierwszy współorganizuje charytatywną galę MMA, której dochód przeznaczony będzie na Fundację dla zwierząt z Puław.

– W tym roku, planuję w szczególny sposób uczcić  10 -siątą rocznicę mojej działalności charytatywnej. Na razie jednak nie zdradzę tego, co zamierzam. Na wszystko przyjdzie czas – powiedział Kamil Bazelak.

Kamil Bazelak jest Ambasadorem dwóch organizacji: Stowarzyszenia Hospicjum Królowej Apostołów i Fundacji” Po Ludzku Do Zwierząt – Przyjazna Łapa”! Oprócz tego jest patronem honorowym Grupy Zalewski Patrol. Działa również społecznie, jako członek FIS, czyli Federacji Inicjatyw Społecznych.

Większość informacji dotyczących działalności charytatywnej Kamila znajduje się na portalu bazelakcharytatywnie.pl

Categories: Filmy, Polecamy 0 like

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.