STSport

Czarnogórzec Vaso Bakocevic (16-7-1, 5 KO, 6 Sub), który znakomicie zaprezentował się na szczecińskiej gali KSW 28, bardzo szybko powróci do okrągłej klatki Federacji KSW. 25-latek zmierzy się z Arturem „Kornikiem” Sowińskim (14-7, 6 KO, 6 Sub) w pojedynku w kategorii piórkowej na KSW 29, 6 grudnia w Kraków Arenie. 

Vaso Bakocevic
  
Niewiele ponad tydzień temu na KSW 28, Bakocevic postawił niezwykle trudne warunki mistrzowi KSW w wadze lekkiej Maciejowi Jewtuszce. „Psychopata” po dwóch rundach wyraźnie prowadził z Polakiem i dopiero w trzeciej odsłonie musiał uznać wyższość górującego nad nim warunkami fizycznymi Berserkera. Na starcie z zawodnikiem Silesian Cage Club, Czarnogórzec zejdzie do bardziej pasującego mu limitu wagowego – do 66 kilogramów. 
  
Wyjątkowo szybki powrót zawodnika z Bałkanów do KSW wyjaśnia współwłaściciel Federacji Maciej Kawulski: 
  
Mówi się ,że rekordy nie walczą. Często dodaje się ,że statystyki nie mają znaczenia. W kontekście polityki naszej Federacji ja osobiście dodałbym jeszcze – chcesz  się bić dla KSW? Pamiętaj, nie liczy się wynik, tylko przebieg walki. Ludzie będą cię pamiętać, nie za to co znajdzie się na sędziowskich kartach, tylko za to jakie emocje wzbudzi w nich to co pozostawiłeś w klatce… i lepiej żeby był to pot i krew, a nie wymówki i deklaracje bez pokryci. 

Vaso Bakocevic dał piękny trzyrundowy pojedynek z naszym mistrzem i przez jego większą część prowadził. Taką postawę nagradzamy i nagradzać będziemy zawsze. Jego walka w kategorii piórkowej z popularnym Kornikiem to wielka szansa dla Czarnogórca, a dla kibiców obietnica kolejnego świetnego zestawienia w karcie KSW 29. 

Sowiński to zawodnik, który również zapisał się w historii KSW znakomitymi występami. Dla byłego pretendenta do tytułu KSW w wadze lekkiej, będzie to już czwarty występ w limicie 66 kilogramów. Ewentualne zwycięstwo nad Bakocevicem może go znacznie przybliżyć do walki o pas w tej kategorii wagowej. 
  
Przypominamy, że w trzech walkach wieczoru gali KSW 29 kibice zobaczą: najlepszego zawodnika MMA w Polsce Mameda Khalidova, długo oczekiwane starcie Mariusza Pudzianowskiego z mistrzem olimpijskim Pawłem Nastuląoraz broniącego tytułu mistrza KSW w wadze średniej Michała Materlę. Wydarzenie będzie w całości transmitowane w Systemie PPV.
  
Ostatnie bilety na trybuny grudniowej gali można jeszcze kupować w serwisieeBilet.pl.

źródło: KSW

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.