STSport

Od wczoraj można kupować grę UFC Undisputed 3 na konsolę Playstation 3 oraz XBox 360. Gra daje nam możliwość zmierzyć się najlepszymi zawodnikami MMA w najbardziej prestiżowej federacji świata. Na tym jednak atrakcje się nie kończą.

Największą nowością w grze jest możliwość walki na zasadach Pride. Co to zmienia? Przede wszystkim walczymy w ringu, a nie w oktagonie. Poza tym wachlarz ciosów jest większy – możemy na przykład używać stompów na leżącego przeciwnika. Oczywiście w Pride mamy do wyboru oddzielnych zawodników. Spora część z nim powtarza się w UFC, ale kilku przygotowano specjalnie z myślą o legendarnej federacji z Japonii.

Jeśli już o zawodnikach mowa, to wiernie odwzorowano ich w liczbie około 150. Co zaś tyczy się rozgrywki, to sterowanie podzielono na dwie kategorie. Dla amatorów i zaawansowanych. Poprzednim częściom gry zarzucano zbytnie skomplikowanie. Teraz tego błędu nie powtórzono. Ktoś kto będzie chciał raz na jakiś czas zagrać sobie jedną lub dwie walki wybierze prostsze sterowanie. Osoba bardziej zainteresowana, która będzie chciała wgryźć się w szczegóły i poznać wszystkie smaczki zagra z bardziej złożoną, ale dającą więcej możliwości kontrolą.

Pojawiły się już pierwsze recenzje gry w internecie. Prestiżowy portal IGN.com ocenił grę na 9 punktów na 10 możliwych. Jako plusy wymieniał wrażenie realizmu, mnóstwo trybów rozgrywki, świetny tryb kariery oraz znakomitą grywalność. Co ciekawe, redaktorzy nie doszukali się większych wad w grze. Uznali po prostu, że dla kogoś nie zainteresowanego tematem MMA, gra może nie przemówić. Jednak dla wszystkich fanów to pozycja absolutnie obowiązkowa.

Poniżej można obejrzeć videorecenzję gry autorstwa serwisu IGN:

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.