STSport

15 grudnia 2012 roku w Gold Coast Convention and Exhibition Centre w Gold Coast, Queensland Australii odbędzie się gala UFC on FX: Sotiropoulos vs. Pearson. W walce wieczoru zmierzy się ze sobą dwóch rywali, którzy odnotowali w tym roku same porażki.

Australijczyk George Sotiropoulos (14-4) przegrał swoje ostatnie dwie walki w UFC ulegając najpierw Denisowi Siverowi i potem Rafaelowi dos Anjos. Jego rywal Ross Pearson (13-6) podczas gali UFC on FX 4 również zaliczył porażkę przed czasem z Cuba Swansonem.
Innym ciekawym pojedynkiem będzie walka Hectora Lombarda (31-3-1) z 32-letnim Brazylijczykiem Rousimarem Palharesem (14-4).
„Toquinho”, który ma koncie zwycięstwo nad Tomaszem Drwalem po 3 wygranych z rzędu zaliczył wpadkę przegrywając przez TKO w pierwszej rundzie z Alanem Belcherem. Jego obecny przeciwnik Hector Lombard zanim poszedł do UFC wygrał pod rząd 24 walki i od 2007 roku był niepokonany. Podczas swojej debiutanckiej walki w UFC 149 Lombard jednak tak się spiął i zestresował, że dał się pokonać na punkty Timowi Boetsch (16-4). Jeżeli i tym razem przegra to prawdopodobnie zmuszony będzie do odejścia z UFC…

Fightcard:
George Sotiropoulos vs.Ross Pearson
Hector Lombard vs. Rousimar Palhares
Robert Whittaker vs. Brad Scott
Colin Fletcher vs. Norman Parke
Chad Mendes vs.Yaotzin Meza
Mike Pierce vs. Seth Baczynski
Igor Pokrajac vs.Joey Beltran
Cody Donovan vs. Nick Penner
Brendan Loughnane vs.Mike Wilkinson
Ben Alloway vs. Manuel Rodriguez

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.