STSport

Przedstawiamy wyniki z wczorajszej gali organizacji UFC, na której walką wieczoru było starcie Michaela Bispinga z Vitorem Belfortem.

Bisping chyba nigdy nie wzniesie się na wyższe poziomy rywalizacji sportowej. Anglik od kilku lat próbuje przebrnąć do absolutnej czołówki swojej wagi i za każdym razem mu się to nie udaje. W 2009 przegrał z Danem Hendersonem w pojedynku o prawo do walki z Andersonem Silvą, a rok temu ponownie odebrano mu szansę starcia z Brazylijczykiem, kiedy Chael Sonnen pokonał Bispinga dzięki swoim zapasom. Tym razem zawodnikiem, który uciął nadzieje Anglika był Vitor Belfort. Brazylijczyk o dziwo rozpoczął pojedynek spokojnie i to Bisping był bardziej aktywny przez większą część rundy. Belfort w tym czasie punktował kopnięciami na wątrobę. Pod koniec rundy Brazylijczyk zaatakował i rozpoczął pogoń za Anglikiem, jednakże gong oznajmił koniec rundy. W drugiej odsłonie Belfort trafił pięknym wysokim kopnięciem, posyłając tym samym Bispinga na deski. Kilka hammerfistów w parterze zmusiło sędziego do przerwania pojedynku.

W co-main evencie C.B. Dollaway miał ciężki orzech do zgryzienia w postaci Daniela Sarafiana. Pierwszą rundę debiutant Sarafian wygrał bez problemu dzięki swoim potężnym uderzeniom, które posłały finalistę TUF-a na deski. Druga runda wyglądała podobnie, aż do momentu, kiedy Dollaway trafił mocnym podbródkowym i prawie zakończył pojedynek przed czasem. Od tamtej pory rozpoczęła się dominacja „Dobermana”. Sarafian był w 3 rundzie bezsilny. Dollaway sprowadził go do parteru i zajął dosiad. W pewnym momencie Brazylijczyk zdobył dominującą pozycję, a nawet próbował duszeń, jednakże to nie wystarczyło. Dollaway wygrał niejednogłośną decyzją sędziowską.

W innych ciekawszych pojedynkach Gabriel Gonzaga po wolnej walce poddał Bena Rothwella gilotyną w drugiej rundzie. Z kolei Rosjanin Khabib Nurmagomedov po raz kolejny udowodnił, że jest naprawdę utalentowanym zawodnikiem, nokautując szybko weterana UFC Thiago Tavaresa.

Wyniki:

Walka wieczoru:
Vitor Belfort pokonał Michaela Bispinga przez TKO (wysokie kopnięcie i uderzenia w parterze), runda 2

Główna karta:
C.B. Dollaway pokonał Daniela Sarafiana przez niejednogłośną decyzję
Gabriel Gonzaga pokonał Bena Rothwella przez poddanie (duszenie gilotynowe), runda 2
Khabib Nurmagomedov pokonał Thiago Tavaresa przez TKO (uderzenia w parterze), runda 1

Walki w Fuel TV:
Godofredo Castro pokonał Miltona Vieirę przez niejednogłośną decyzję
Ronny Markes pokonał Andrew Craiga przez jednogłośną decyzję
Nik Lentz pokonał Diego Nunesa przez jednogłośną decyzję
Edson Barboza pokonał Lucasa Martinsa przez poddanie (uderzenia w parterze), runda 1
Yuri Alcantara vs. Pedro Nobre – No Contest (faul Alcantary), runda 1
Ildemar Alcantara pokonał Wagnera Prado przez poddanie (balacha na kolano), runda 2

Walki na Facebook’u:
Francisco Trinaldo pokonał C.J. Keitha przez poddanie (duszenie trójkątne rękami), runda 2

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.