STSport

Jake Ellenberger w swoim rodzinnym mieście – Omaha w Nebrasce – wypunktował Diego Sancheza. Dwie pierwsze rundy należały do Ellenbergera, ale ostatnia to zdecydowana przewaga jego rywala. Kto wie jak potoczyłby się ten pojedynek, gdyby potrwał dłużej niż trzy rundy.

Walka wieczoru była dosyć wyrównana. Jednak to Ellenberger zadawał więcej celnych ciosów. Szczególnie skuteczne były jego kontry, na które raz po raz nadziewał się atakujący Sanchez. Dwie pierwsze rundy miały podobny przebieg. Jednak w trzeciej ostatni zryw miał Sanchez. Jak się okazało – zryw skuteczny,  bo zdominował rywala. Po kilku jego ciosach z nosa i ust Ellenbergera obficie sączyła się krew, a na półtorej minuty przed końcem walki skutecznie obalał. Na to, żeby przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść zabrakło jednak czasu. Sanchez wygrał trzecią rundę, ale w całej walce musiał uznać wyższość rywala. Wszyscy trzej sędziowie punktowali 29:28 dla Ellenbergera.

W pojedynku wagi ciężkiej pomiędzy Holendrem – Stefanem Struvem – a Amerykaninem – Davem Hermanem górą okazał się ten pierwszy. Walka nie zaczęła się jednak dla niego pomyślnie. W pierwszej rundzie Hermanowi udało się dobrze skracać dystan, dzięki czemu zniwelował przewagę w zasięgu rywala. Szczególnie skuteczne były jego ciosy na korpus. Dzięki temu udało mu się wygrać pierwszą rundę. Wszyscy sędziowie punktowali dla niego. Jednak w drugiej rundzie obudził się Struve. Zaczął skutecznie obalać. Gdy do końca drugiej rundy pozostawała niewiele ponad minuta czasu Holender przeprowadził ostateczny atak. Najpierw zaatakował kopnięciem na korpus, potem poprawił podbródkowym. Jego rywal osunął się, a Struve dopełnił formalności kilkoma następnymi ciosami. Sędzia musiał przerwać walkę, choć Herman nie był zadowolony z tej decyzji.

Za najlepszą walkę wieczoru uznano pojedynek Jake’a Ellenbergera z Diego Sanchezem. Bonusem za najlepszy nokaut został uhonorowany Stipe Miocic, a za poddanie – Ivan Menjivar. Wszyscy wyróżnieni dostali bonus w postaci 50 tysięcy dolarów.

Oto wyniki wszystkich walk:

Walka Wieczoru

• Jake Ellenberger pokonał Diego Sancheza przez jednogłośną decyzję (29-28, 29-28, 29-28)

Główna Karta

• Stefan Struve pokonał Dave Hermana przez TKO (ciosy) – Runda 2, 3:52
  • Ronny Markes pokonał Aarona Simpsona przez niejednogłośną decyzję (29-28, 28-29, 29-28)
  • Stipe Miocic pokonał Philipa De Friesa przez KO (ciosy) – Runda 1, 0:43
  • T.J. Dillashaw pokonał Walela Watsona przez jednogłośną decyzję (30-25, 30-25, 30-26)
  • Ivan Menjivar pokonał Johna Alberta przez poddanie (duszenie zza pleców) – Runda 1, 3:45

Karta Eliminacyjna

• Jonathan Brookins pokonał Vagnera Rochę przez KO (ciosy) – Runda 1, 1:32
  • Buddy Roberts vs. Sean Loeffler (Loeffler zrezygnował z walki z powodu kontuzji kostki podczas rozgrzewki)
  • Justn Salas pokonał Antona Kuivanena przez jednogłośną decyzję (30-27, 30-27, 29-27)
  • Tim Means pokonał Bernado Magalhaesa przez jednogłośną decyzję (30-27, 30-26, 30-26)