STSport

Przedstawiamy wyniki i relacje z wczorajszej gali UFC on FOX, gdzie wydarzeniem wieczoru było starcie Bensona Hendersona z Nate’m Diazem. Przypominamy, że powtórka gali będzie miała miejsce na kanale Orange Sport o godzinie 19:30.

UFC on Fox: Henderson vs. Diaz

UFC on Fox: Henderson vs. Diaz

W walce wieczoru raczej obyło się bez niespodzianek, choć przebieg pojedynku prawdopodobnie zaskoczył niejednego fana MMA. Mistrz wagi lekkiej, Benson Henderson, zdominował młodszego z braci Diaz w każdej płaszczyźnie. W stójce demolował nogi swojego przeciwnika niskimi kopnięciami, w klinczu aktywnie walczył łokciami i kolanami, bez problemu obalał, a w parterze aplikował masakrujące ground and pound. Henderson pokazał w tym pojedynku niesamowite umiejętności oraz fenomenalną kondycję – w wywiadzie zaraz po walce sprawiał wrażenie, jakby mistrzowski pojedynek był dla niego zaledwie przebieżką.

W co-main evencie utalentowany Szwed Alexander Gustaffson zdobył tytuł pretendenta do pasa mistrzowskiego wagi półciężkiej, pokonując przez jednogłośną decyzję weterana PRIDE Mauricio “Shoguna” Ruę.

Już na początku pojedynku Gustaffson położył Brazylijczyka na deski, jednak ten bardzo szybko zaaplikował skrętówkę na kolano, z której Szwed się uwolnił. Rua polował na tę dźwignię jeszcze raz, ale nie udało mu się. Po bardzo wyrównanej pierwszej rundzie rozpoczęła się dominacja jednokrotnego uczestnika KSW. Gustaffson zamiast rozwiązywać pojedynku w stójce, postanowił obalać. Taktyka ta opłaciła się, bo po 2 rundzie wychodzenia z parteru były mistrz UFC był już bardzo zmęczony. 3 runda to już popis Gustaffsona zarówno w stójce jak i parterze.

W trzeciej walce głównej karty Rory MacDonald zdominował byłego mistrza UFC w wadze lekkiej i półśredniej, B.J. Penna.

Popularny Hawajczyk nie miał prawie żadnych argumentów w tej walce. MacDonald obijał go w stójce, jednocześnie nie dając się sprowadzić do parteru. Jak jeszcze na początku 1 rundy wydawało się, że pojedynek będzie wyrównany, to wszystko się szybko zmieniło. Największy kryzys Penn miał w drugiej rundzie, kiedy to po kopnięciu na korpus stał pod siatką i przyjmował liczne uderzenia MacDonalda. Chyba tylko szacunek dla Penna spowodował, że sędzia nie przerwał pojedynku. Trzecia runda nie miała już takiego tempa, ale MacDonald cierpliwie punktował, tym samym zatwierdzając swoją wygraną w tym pojedynku. Po walce Rory MacDonald wyznał, że chce zawalczyć z Carlosem Conditem, jedynym zawodnikiem, z którym przegrał w zawodowym MMA.

Wyniki:

Pojedynek o pas mistrza UFC w wadze lekkiej:
Benson Henderson pok. Nate’a Diaza przez jednogłośną decyzję.

Main Card:
Alexander Gustafsson pokonał Mauricio Ruę przez jednogłośną decyzję.
Rory MacDonald pokonał B.J. Penna przez jednogłośną decyzję.
Matt Brown pokonał Mike’a Swicka przez KO (lewy sierpowy) w 2 rundzie.

Under Card
Yves Edwards pok. Jeremy’ego Stephensa przez KO (prawy prosty i łokcie), w 1 rundzie.
Raphael Assuncao pok. Mike’a Eastona przez jednogłośną decyzję.
Ramsey Nijem pok. Joe Proctora przez jednogłośną decyzję.
Daron Cruickshank pok. Henry’ego Martineza przez KO (wysokie kopnięcie), w 2 rundzie
Abel Trujillo pok. Marcusa LeVesseura przez TKO (kolana na korpus w parterze) w 2 rundzie.
Dennis Siver pok. Nama Phana przez jednogłośną decyzję.

Walki na Facebooku:
Scott Jorgensen pok. Johna Alberta przez poddanie (duszenie zza pleców) w 1 rundzie.

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.