STSport

Nate Diaz poddał Jima Millera pod koniec drugiej rundy i zdobył prawo walki o mistrzostwo UFC w wadze lekkiej. Zmierzy się w nim ze zwycięzcą pojedynku Edgar vs Henderson II. W walce pomiędzy Johnym Hendricksem, a Joshem Koscheckiem o rezultacie musieli zadecydować sędziowie. Niejednogłośnie wskazali na tego pierwszego.

Walka wieczoru była dość jednostronna. Od początku przewagę zdobył Diaz, który wykorzystywał swoją świetną stójkę i punktował  rywala. Miller próbował od czasu do czasu przenieść walkę do parteru, gdzie czuje się zdecydowanie lepiej, ale najczęściej bardzo dobrze bronił się przed tym Diaz. Nawet jeśli już udało się go obalić, to i tak szybko wyrywał się i wracał do góry. Druga runda wyglądała podobnie. Wszystko zakończyło się w 4 minucie i 9 sekundzie drugiej rundy. Wówczas to młodszy z braci Diazów chwycił w klinczu szyję swojego rywala, później dopiął gilotynę, a rywalowi nie pozostało nic innego tylko odklepać.

Tuż po tej walce szef UFC, Dana White, zapowiedział, że Nate Diaz zmierzy się o pas mistrzowski w wadze lekkiej ze zwycięzcą rewanżowej walki pomiędzy Bensonem Hendersonem a Frankie Edgarem.

Do bardzo zaciętego pojedynku doszło w wadze półśredniej pomiędzy Johnym Hendricksem a Joshem Koscheckiem. Sędziowie niejednogłośnie wskazali na zwycięstwo tego pierwszego. Co ciekawe, lepiej zaczął Koscheck, który w pierwszej rundzie zadawał więcej dobrych ciosów, potrafił przyprzeć rywala do siatki i tam go punktować. W drugiej rundzie Hendricks rozbił oko swojegorywala, a poza tym uderzał celniej i wygrał to starcie. O wszystkim miało zadecydować ostatnie 5 minut. Był to najbardziej wyrównany fragment walki – Hendricks lepiej uderzał, ale to Koscheck go obalił i przez pewien czas kontrolował wszystko z góry. Ostatecznie jednak dwóch sędziów wskazało na Hendricksa – 2 x 29:28, a trzeci na Koschecka – 29:28.

Dwie ostatnie walki głównej karty nie wyszyły poza pierwszą rundę. W wadze średniej Rousimarowi Palharesowi nie udało się po raz kolejny w karierze założyć dźwigni na nogę. Co prawda był tego bliski, ale jego rywal – Alan Belcher – wyrwał się, a w 4 minucie i 18 sekundzie walki zasypał Brazylijczyka z góry gradem ciosów, które zakończyły walkę. W pojedynku w wadze ciężkiej Lavar Johnson znokautował Pata Barrego. Ten drugi był lepszy w parterze i o mały włos nie rozstrzygnął walki na swoją korzyść dźwignią na rękę, ale Johnsonowi udało się wyrwać i 4 minucie i 38 sekundzie pierwszego starcia zakończyć walkę ciosami w stójce.

Standardowo przyznano zawodnikom bonusy. Za najlepszą walkę wieczoru uznano pojedynek karty eliminacyjnej pomiędzy Louisem Gaudinotem, a Johnem Linekerem. Za najlepszy nokaut uznano ten w wykonaniu Lavara Johnsona, a za najlepsze poddanie – to Nate Diaza. Wszyscy wyróżnieni wzbogacili się o 65 tysięcy dolarów.

Oto wyniki wszystkich walk:

Walka Wieczoru

 • Do 155 funtów: Nate Diaz pokonał Jima Millera przez poddanie (gilotyna), 2. runda – 4:09

Karta Główna

 • Do 170 funtów: Johny Hendricks pokonał Josha Koschecka przez niejednogłośną decyzję sędziów (29:28, 29:28, 28:29)
 • Do 185 funtów: Alan Belcher pokonał Rousimara Palharesa przez TKO (ciosy), 1. runda – 4:18
 • Do 265 funtów: Lavar Johnson pokonał Pata Barry’ego przez TKO (ciosy) 1. runda – 4:38

Karta Eliminacyjna

 • Do 155 funtów:  Michael Johnson pokonał Tony’ego Fergusona przez jednogłośną decyzję, (30:27, 30:27, 30:27)
 • Do 125 funtów: John Dodson pokonał Timothy’ego Elliota przez jednogłośną decyzję, (29:28, 29:28, 29:28)
 • Do 170 funtów: John Hathaway pokonał Pascala Kraussa przez jednogłośną decyzję, (30:27, 30:27, 30:27)
 • Do 125 funtów: Louis Gaudinot pokonał Johna Linekera przez techniczne poddanie (gilotyna), 2. runda – 4:54
 • Do 155 funtów: Danny Castillo pokonał Johna Cholisha przez jednogłośną decyzję, (30:27, 30:27, 30:27)
 • Do 145 funtów: Dennis Bermudez pokonał Pablo Garzę przez jednogłośną decyzję, (30:27, 30:27, 30:27)
 • Do 135 funów: Roland Delorme pokonał Nicka Denis przez poddanie (duszenie zza pleców), 1. runda – 4:59
 • Do 185 funtów: Karlos Vemola pokonał Mike’a Massenzio przez poddanie (duszenie zza pleców), 2. runda – 1:07

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.