STSport

Podczas dzisiejszej konferencji prasowej w Kanadzie federacja UFC zdradziła swoje plany co do tego kraju. Jeszcze w 2012 roku mają się tam odbyć trzy gale. Najbliższa – UFC 149 – już w lipcu. Gwiazdą wali wieczoru ma być mistrz wagi piórkowej – Jose Aldo.

Dana White przedstawił dziś plany na przyszłość związane z Kanadą. Calgary będzie miastem, które ugości galę z numerem 149. Odbędzie się ona dokładnie 21 lipca w hali Sciotiabank Saddledome, która może pomieścić około 19 tysięcy widzów. Gwiazdą wieczoru ma być, niepokonany od 14 walk, mistrz wagi piórkowej – Jose Aldo. Jego przeciwnika poznamy wkrótce. Warto przypomnieć, że Brazylijczyk ostatni raz walczył podczas UFC 142, gdzie po efektownym nokaucie pokonał Chada Mendesa i po raz piąty obronił pas mitrzowski (2 razy w organizacji WEC, 3 razy w UFC).

Pojawiła się również informacja, że kanadyjski weteran – Jason MacDonald – chciałby stoczyć swoją pożegnalną walkę właśnie na tej gali. Jednak w międzyczasie, bo 15 maja, walczy na gali UFC on FX 3 z Tomem Lawlorem, więc nie wiadomo czy udział w lipcowej gali będzie możliwy.

Nawet jeśli nie, to MacDonald i tak będzie miał możliwość jeszcze w tym roku zakończyć karierę w Kanadzie. Wszystko dlatego, że UFC planuje jeszcze dwie gale w Kraju Klonowego Liścia. 22 września w Toronto ma odbyć się UFC 152, a 17 listopada w Montrealu – UFC 154. Nie zdradzono jednak na razie żadnych informacji dotyczących ewentualnych walk. Jednak można snuć pewne przypuszczenia. Galę z numerem 152 ogłosił Mark Hominick, a z numerem 154 – George St. Pierre. Czy to jakaś podpowiedź?

Materiał video z konferencji możecie obejrzeć poniżej (zaczyna się od 9 minuty i 10 sekundy):

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.