STSport

W nocy z soboty na niedzielę w Minneapolis dojdzie do starcia na szczycie kategorii ciężkiej! Francis Ngannou (13-3, 9 KO, 4 SUB) zmierzy się z byłym mistrzem Juniorem dos Santosem (21-5, 15 KO, 1 SUB). W innych dywizjach również nie zabraknie ważnych pojedynków. Tak wygląda karta walk.

Ngannou zdołał odbudować się po porażkach ze Stipe Miocicem oraz Derrickiem Lewisem. Najpierw szybko znokautował Curtisa Blaydesa, a następnie jeszcze szybciej zakończył walkę z byłym mistrzem Cainem Velasquezem. Mimo długiego rozbratu z oktagonem w wykonaniu Amerykanina, jest to jeden z najcenniejszych skalpów w karierze Ngannou. „Predator” najlepiej czuje się w pierwszych minutach, kiedy ma siłę. Kiedy ktoś zabierze go na szersze wody, to wtedy zaczynają się schody.
Czy stać na to dos Santosa? Brazylijczyk ma czym uderzyć, jednak ostatnio pokazuje, że jest w stanie podchodzić do przeciwników w sposób taktyczny. Pójście na wymianę z Ngannou mogłoby skończyć się dla niego tragicznie, więc niewykluczone, że będzie starał się to rozegrać w nieco inny sposób. Jak mu pójdzie? Dowiemy się w nocy z soboty na niedzielę.
Wcześniej zobaczymy ważny pojedynek dla układu sił w wadze muszej. Jussier Formiga (23-5, 10 SUB) lub Joseph Benavidez (27-5, 7 KO, 9 SUB) mogą niedługo zmierzyć się z mistrzem Henrym Cejudo. Wszystko może zależeć od rezultatu tego starcia.

Karta główna (3.00/Polsat Sport):
k. ciężka: Francis Ngannou (13-3, 9 KO, 4 SUB) – Junior dos Santos (21-5, 15 KO, 1 SUB)
k. musza: Jussier Formiga (23-5, 10 SUB) – Joseph Benavidez (27-5, 7 KO, 9 SUB)
k. półśrednia: Demian Maia (26-9, 3 KO, 13 SUB) – Anthony Rocco Martin (16-4, 1 KO, 9 SUB)
k. lekka: Roosevelt Roberts (8-0, 3 KO, 4 SUB) – Vinc Pichel (11-2, 8 KO)
k. lekka: Drew Dober (20-9-1NC, 7 KO, 6 SUB) – Marco Polo Reyes (8-5, 6 KO, 1 SUB)
k. półciężka: Alonzo Menifield (8-0, 7 KO, 1 SUB) – Paul Craig (11-3, 1 KO, 10 SUB)

Karta wstępna:
k. kogucia: Ricardo Ramos – Journey Newson
k. półciężka: Eryk Anders – Vinicius Castro
k. piórkowa: Chas Skelly – Jordan Griffin
k. lekka: Jared Gordon – Dan Moret
k. półciężka: Dalcha Lungiambula – Justin Ledet
k. słomkowa: Emily Whitmire – Amanda Ribas
k. ciężka: Maurice Greene – Junior Albini

Comments are closed.