STSport

Gala UFC 229 odbędzie się już w nocy z 6 na 7 października w Las Vegas. W T-Mobile Arena dojdzie do hitowej walki pomiędzy Khabibem Nurmagomedovem a Conorem McGregorem. Stawką pojedynku będzie pas kategorii lekkiej organizacji UFC. Kto zawalczy jeszcze podczas długo wyczekiwanego wydarzenia? Transmisja gali od godziny 4:00 w Polsacie Sport!

W nocy z 6 na 7 października kibiców MMA czeka największe wydarzenie tego roku, a według wielu ekspertów również jedno z największych w historii tego sportu. Niepokonany Khabib Nurmagomedov zmierzy się z najbarwniejszą postacią światowej sceny wszechstylowej walki wręcz Conorem McGregorem. Rosjanin nie przegrał jeszcze nawet rundy w 26 zawodowych walkach, ale Irlandczyk zapowiada, że zanim „Dagestański Orzeł” zdoła sprowadzić rywalizację do partertu, to sam zakończy konfrontację nokautując rywala.

W Las Vegas dojdzie również do innego starcia na szczycie kategorii lekkiej. Tony Ferguson powracający po kontuzji spróbuje zapisać w swoim rekordzie jedenaste zwycięstwo z rzędu i postara się uzyskać kolejną przepustkę do walki o pas mistrzowski. „El Cucuy” zmierzy się z walczącym w ostatnim czasie ze zmienny szczęściem Anthonym Pettisem.

Niezwykle ciekawie zapowiada się również rywalizacja w kategorii ciężkiej pomiędzy Derrickiem Lewisem a Alexandrem Volkovem. Rosjanin zapisując piątą wygraną z rzędu w organizacji UFC najprawdopodobniej otrzyma szansę walki o tytuł królewskiej dywizji.

Karta główna (Polsat Sport od 4:00)
Khabib Nurmagomedov (26-0, 8 KO, 8 SUB) vs Conor McGregor (21-3, 18 KO, 1 SUB)
Tony Ferguson (23-3, 10 KO, 8 SUB) vs Anthony Pettis (21-7, 9 KO, 8 SUB)
Ovince Saint Preux (23-11, 11 KO, 7 SUB) vs Dominick Reyes (9-0, 6 KO, 2 SUB)
Derrick Lewis (20-5-1NC, 17 KO, 1 SUB) vs Alexander Volkov (30-6, 20 KO, 3 SUB)
Michelle Waterson (15-6, 3 KO, 9 SUB) vs Felice Herrig (14-7, 1 KO, 4 SUB)

Karta wstępna (UFC Fight Pass)
Sean O’Malley vs José Alberto Quiñónez
Sergio Pettis vs Jussier Formiga
Vicente Luque vs Jalin Turner
Aspen Ladd vs Tonya Evinger

Karta wstępna (UFC Fight Pass)
Lina Lansberg vs Yana Kunitskaya
Scott Holtzman vs Alan Patrick
Gray Maynard vs Nik Lentz
Ryan LaFlare vs Tony Martin

Categories: MMA, Polecamy 0 like

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.