STSport

Przedstawiamy wyniki i krótką relację z najważniejszych walk z gali UFC 156.

O pojedynkach Jose Aldo z Frankiem Edgarem i Alistaira Overeema z Antonio Silvą możecie przeczytać w osobnych artykułach autorstwa Radosława Gabrysiaka.

W pozostałych walkach również doszło do kilku niespodzianek. Antonio Rogerio Nogueira zaskoczył wszystkich pokonując przez decyzję Rashada Evansa. Starcie nie należało do tych z gatunku emocjonujących. Pierwszą rundę udało się Evansowi wygrać dzięki kilku celnym ciosom i jednemu obaleniu, które nastąpiło w ostatniej minucie. W pozostałych odsłonach Brazylijczyk konsekwentnie punktował pojedynczymi ciosami i nie dawał się sprowadzić do parteru. W wyniku tej skutecznej taktyki wszyscy sędziowie przyznali zwycięstwo Nogueirze.

W innym pojedynku Demian Maia nie dał żadnych szans byłemu pretendentowi do pasa mistrzowskiego, Jonowi Fitchowi. Brazylijski grappler już na początku obalił Amerykanina, który jest przecież bardzo skutecznym zapaśnikiem. Fitchowi udało się szybko wstać, niestety, Maia był „przyklejony” do jego pleców i punktował uderzeniami na żebra. Przez całą rundę Fitch nie robił niczego innego poza obroną duszeń. W drugich pięciu minutach Maia powtórnie obalił swojego przeciwnika i zdobył plecy, a tam starał się poddać Amerykanina. Ostatnia runda to jedyne chwile, w których Fitch robił cokolwiek. Na krótko zdobył gilotynę i udało mu się kilka razy trafić, ale to i tak nie wystarczyło – sędziowie jednogłośnie przyznali każdą rundę Demianowi Maii.

W pojedynku muszych, Joseph Benavidez pokonał Iana McCalla. Niedawny pretendent do tytułu mistrzowskiego bardzo dobrze radził sobie w stójce i to właśnie dało mu zwycięstwo. McCall był groźny jedynie w drugiej odsłonie, kiedy udało mu się zdobyć w parterze dosiad, a potem plecy. Niestety to nie wystarczyło, bo Benavidez powrócił w rundzie trzeciej i wszyscy sędziowie jednogłośnie orzekli jego zwycięstwo.

Pełne wyniki:

Pojedynek o pas mistrza UFC w wadze piórkowej:
Jose Aldo pokonał Frankie’ego Edgaraprzez jednogłośną decyzję

Antonio Rogerio Nogueira pokonał Rashada Evansa przez jednogłośną decyzję
Antonio Silva pokonał Alistaira Overeema przez KO (uderzenia w stójce), runda 3
Demian Maia pokonał Jona Fitcha przez jednogłośną decyzję
Joseph Benavidez pokonał Iana McCalla przez jednogłośną decyzję

Walki w FX:

Evan Dunham pokonał Gleisona Tibau przez niejednogłośną decyzję
Tyron Woodley pokonał Jay’a Hierona przez TKO (superman punch i uderzenie w parterze), runda 1
Bobby Green pokonał Jacoba Volkmanna przez poddanie (duszenie zza pleców), runda 3
Isaac Vallie-Flagg pokonał Yvesa Edwardsa przez niejednogłośną decyzję

Walki na Facebook’u:

Dustin Kimura pokonał Chico Camusa przez poddanie (duszenie zza pleców), runda 3
Francisco Rivera pokonał Edwina Figueroę przez TKO (uderzenia), runda 2

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.