STSport

29 grudnia 2012 roku czeka nas nie lada wydarzenie. Podczas UFC 155 w MGM Grand Garden Arena w Las Vegas zmierzą się Junior dos Santos (15-1) i Cain Velasquez (10-1). Będzie to walka rewanżowa na którą czeka wielu fanów MMA, gdyż w poprzednim pojedynku w grudniu 2011 na gali UFC on Fox „Cigano” znokautował w pierwszej minucie pierwszej rundy Velasqueza odbierając mu tym samym tytuł mistrza świata wagi ciężkiej organizacji UFC.

Mierzący 193cm wzrostu i ważący 108kg Junior dos Santos jest zdecydowanym faworytem tego pojedynku. Na koncie ma zwycięstwa nad takimi fighterami jak: Fabricio Werdum,Stefan Struve,Mirko Filipovic,Gilbert Yvel,Gabriel Gonzaga,Roy Nelson,Shane Carwin, wspominany wcześniej Cain Velasquez czy Frank Mir. Jego główną bronią i największym atutem w walce jest  świetny boks.
Trenujący w American Kickboxing Academy świetny zapaśnik i były mistrz UFC Cain Velasquez jest niższy od swojego rywala, ma 185cm wzrostu i waży 112kg.Te 7 cm różnicy wzrostu pomiędzy dwoma zawodnikami może mieć zasadnicze znaczenie, jeżeli walka miała by się toczyć  w stójce.Wiadomo, że „Cigano” świetnie boksuje i na tej płaszczyźnie Velasquez jest bez szans. Pozostaje mu tylko sprowadzenie walki do parteru, gdzie może zasypać przeciwnika ground and pound lub spróbować poddać Brazylijczyka jakaś techniką kończącą. Sztuka ta udała się w 2007 roku Joaquimowi Ferreira podczas gali MTL w Sao Paulo, który zwyciężył z JDS przez dźwignię na staw łokciowy.

Main Card
Junior dos Santos vs.Cain Velasquez
Chris Weidman vs. Tim Boetsch
Yushin Okami vs. Alan Belcher
Gray Maynard vs. Joe Lauzon

Preliminary Card
Chris Leben vs. Karlos Vemola
Brad Pickett vs. Eddie Wineland
Michael Johnson vs. Myles Jury

Inne walki
Forrest Griffin vs. Phil Davis
Matt Mitrione vs.Phil De Fries
Erik Koch vs. Ricardo Lamas
Erik Perez vs. UByron Bloodworth
Leonard Garcia vs. Cody McKenzie

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.