STSport

Przedstawiamy wyniki i krótką relację z gali UFC 155:

Junior Dos Santos i Cain Velasquez

Junior Dos Santos i Cain Velasquez

Junior Dos Santos na stanowisku mistrza UFC pobył niewiele ponad rok. W listopadzie 2011 roku prawym sierpowym położył wówczas na deski ówczesnego mistrza Caina Velasqueza i zdobył pas wagi ciężkiej. Potem zdemolował Franka Mira, aż w końcu nadszedł czas rewanżu z Velasquezem. Dos Santos długo będzie wspominał ten pojedynek. Nie dlatego, że wyszedł z oktagonu przegrany, ale dlatego, że Velasquez był w stanie zdominować go nawet w stójce. Przez pierwsze 3 rundy Amerykanin meksykańskiego pochodzenia rozbijał swojego przeciwnika uderzeniami i obaleniami. Zaskakująca była kondycja Dos Santosa, który już po pierwszej rundzie wydawał się być zmęczony. Problemy kondycyjne dopadły także Velasqueza, aczkolwiek nastąpiło to dopiero w czwartej rundzie. Mimo iż w ostatnich dwóch odsłonach Dos Santos ewidentnie się wybudził, nie wystarczyło to do wygrania pojedynku. Wszyscy sędziowie zapisali każdą rundę na konto nowego mistrza, Caina Velasqueza.

Pojedynek Jima Millera z Joe Lauzonem zasłużenie dostał nagrodę dla najlepszej walki gali. Przez pierwszą rundę Miller masakrował swojego przeciwnika, podobnie jak i przez większość drugiej. Lauzon jednak w pewnym momencie zajął dominującą pozycję i tam próbował poddać skrętówką na kolano i duszeniem brabo. W trzecim starciu Miller punktował niskimi kopnięciami i pojedynczymi prostymi. W końcówce rundy Lauzon próbował wykonać podobną akcję co Ryo Chonan w pojedynku z Andersonem Silvą, czyli obalić nożycowo i poddać skrętówką na kolano, jednak Miller był przytomny na tyle, by się obronić. W ostatnich sekundach walki Lauzon próbował jeszcze szczęścia z duszeniem gilotynowym, jednak nic z tego nie wyszło i sędziowie przyznali pojedynek Jimowi Millerowi.

Tim Boetsch prawdopodobnie już nigdy nie będzie tak blisko szczytu jak po pokonaniu Yushina Okamiego i Hectora Lombarda, po tym, jak Constantinos Philippou zatrzymał go w trzeciej rundzie. Pierwsze starcie należało do „Barbariana”, który przy pomocy obaleń i ground and pound zapisał je na swoje konto. W drugiej rundzie po dostaniu palca w oko Boetsch zaczął zachowywać się bardziej ostrożnie. Philippou wykorzystał to na swoje ataki i tym samym wygrał drugą odsłonę. W trzeciej rundzie Philippou masakrował swojego przeciwnika, który nie wiadomo czemu, postanowił wciągnąć Greka do gardy. Tam Philippou nie czekał tylko uderzeniami doprowadził do skończenia pojedynku.

Wbrew zapewnieniom Belchera, nie był on w stanie zrewanżować się Yushinowi Okamiemu. Japończyk w swoim stylu zdominował zapaśniczo Amerykanina. Belcher miał swój moment na początku trzeciej rundy, kiedy to położył Okamiego na deski i zdobył dosiad w parterze, jednak to było za mało. Yushin Okami wygrał wszystkie rundy.

W ostatnim pojedynku głównej karty Derek Brunson zepsuł powrót do oktagonu weteranowi, Chrisowi Lebenowi. Brunson za pomocą zapasów był w stanie zwyciężyć pierwszą i trzecią rundę. W drugiej Leben ruszył do przodu i zmusił zmęczonego Brunsona do defensywy. To jednak nie wystarczyło i wszyscy sędziowie zgodnie wydali wynik 29-28 dla Dereka Brunsona.

Walka wieczoru:
Cain Velasquez pokonał Juniora Dos Santosa przez jednogłośną decyzję

Główna karta:
Jim Miller pokonał Joe Lauzona przez jednogłośną decyzję
Constantinos Philippou pokonał Tima Boetscha przez TKO (uderzenia w parterze) w 3 rundzie
Yushin Okami pokonał Alana Belchera przez jednogłośną decyzję
Derek Brunson pokonał Chrisa Lebena przez jednogłośną decyzję

Walki w FX:
Eddie Wineland pokonał Brada Picketa przez niejednogłośną decyzję
Erik Perez pokonał Byrona Bloodwortha przez TKO (uderzenie w parterze) w pierwszej rundzie
Jamie Varner pokonał Melvina Guillarda przez niejednogłośną decyzję
Myles Jury pokonał Michaela Johnsona przez jednogłośną decyzję

Walki na Facebooku:
Todd Duffee pokonał Philipa De Fries’a przez TKO (uderzenia) w pierwszej rundzie
Max Holloway pokonał Leonardo Garcie przez niejednogłośną decyzję
John Moraga pokonał Chrisa Cariaso przez poddanie (duszenie gilotynowe) w 3 rundzie

Bonusy (po 65,000$):
Fight of the Night: Jim Miller vs Joe Lauzon
Knockout of the Night: Todd Duffee
Submission of the Night: John Moraga

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.